Po półmaratonie kieleckim. Z „naszych” najlepszy był Piotr Kucybała

/bb, mat/
Silną obsadę miał powiat pińczowski w 3. sieBiega Półmaratonie Kieleckim, który w minioną niedzielę, 7 maja, odbył się w Kielcach. W biegu wzięło udział 12 biegaczy z naszego regionu. Najszybciej z „naszych” pobiegł Piotr Kucybała z Pińczowa, najwolniej – pińczowianka Karolina Stanek. Ale wszystkim należą się gratulacje za pokonanie ponad 21 kilometrów.

Najwyżej, bo na 95 miejscu, sklasyfikowany został Piotr Kucybała z Pińczowa (z grupy biegowej Bad). 21 kilometrów i 97 metrów nie było dla niego zbyt straszne, bo dystans ten pokonał w godzinę, 34 minuty i 42 sekundy. Do zwycięzcy (okazał się nim znany w województwie świętokrzyskim Łukasz Woźniak ze Strawczyna) stracił 24 minuty i 49 sekund, co absolutnie wstydu mu nie przynosi.

Drugi nasz reprezentant, Marcin Błach z Pińczowa (5 Sów Run Team Pińczów), zajął 117 lokatę. Przebiegł dystans półmaratonu w godzinę, 36 minut i 22 sekundy. „Pińczowskie” podium zamknął Rafał Lniany (również z grupy Bad) z czasem godzina, 39 minut i 57 sekund (166 pozycja). Kolejna osoba, która z naszego powiatu zdecydowała się sprawdzić swoją kondycję w tym kieleckim biegu, to Andrzej Oszmiana. Zajął 341 miejsce, a do mety (startował z grupy „biegnę, żeby Bartek mógł biegać”) dobiegł po godzinie, 48 minutach i 55 sekundach. Za nim, spośród „naszych”, uplasował się Piotr Sroka. Metę przekroczył jako 427 biegacz, a zmierzony mu czas po jej minięciu pokazywał godzinę, 52 minuty i 22 sekundy. Następnie ponad 21 kilometrów przebiegła pierwszą kobietę z pińczowskiego. Agata Nowacka z Pińczowa dystans półmaratonu pokonała w godzinę, 53 minuty i 23 sekundy, co dało jej 442 lokatę.

Następni w kolejności z naszego powiatu byli: Dariusz Fijałkowski z Pińczowa (444 miejsce, czas: godzina, 53 minuty i 25 sekund), Paulina Klasińska z Pińczowa (474 miejsce, czas: godzina, 55 minut i 6 sekund), Zbigniew Nowacki z Pińczowa (513 miejsce, czas: godzina, 56 minut i 27 sekund), Piotr Słota z Pińczowa (648 miejsce, czas: 2 godziny, 2 minuty i 17 sekund), Monika Gałęziowska z Pińczowa (663 miejsce, czas: 2 godziny, 3 minuty i 21 sekund) oraz Karolina Stanek z Pińczowa (716 miejsce, czas: 2 godziny, 7 minut i 26 sekund). Wszyscy reprezentanci powiatu pińczowskiego w 3. sieBiega Półmaratonie Kieleckim zasługują na pochwały i gratulacje.