Po siedmiu meczach z Olsztynem. "Nie ma" Kapfera, nie ma zwycięstw

kw
Siatkarze Farta Kielce przegrywają rywalizacje play off z Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:2. fot. Sławomir Stachura
W przegranym sobotnim meczu Farta Kielce z Indykpolem AZS UWM Olsztyn 1:3, cieniem samego siebie był najskuteczniejszy zawodnik drużyny beniaminka PlusLigi, Xavier Kapfer. Francuski przyjmujący w siedmiu meczach z Olsztynem zdobył 107 punktów, ale gdy gra słabo to Fart nie wygrywa.

18, 26, 9, 17, 20, 9, 8 - to punkty zdobywane przez Kapfera w kolejnych meczach z AZS Olsztynem. Fart w sezonie zasadniczym wygrał w Kielcach 3:1 i w Olsztynie 3:0. W drugiej fazie rozgrywek Fart przegrał w Kielcach 0:3 i wygrał w Olsztynie 3:1. W play offach Fart wygrał w Kielcach 3:2, przegrał w Olsztynie 2:3 i ponownie w Hali Legionów przegrał 1:3.

W ostatnim meczu Kapfer zdobył 8 punktów, z czego 7 atakiem na aż 28 prób, co daje słabą skuteczności 25 procent. Do tego dołożył jednego asa serwisowego.

Zagrywka to drugi element, oprócz ataków, który jest mocną stroną Francuza. We wszystkich meczach z Olsztynem zdobył 13 punktów bezpośrednio z zagrywki. Kibice Farta zapewne pamiętają jego fantastyczne serwy w meczu z Asseco Resovią Rzeszów rozegranego w Hali Legionów 29 grudnia 2010. W trzecim secie Fart przegrywał już 19:24, ale po fantastycznych zagrywkach Kapfera Fart wyrównał i wygrał seta na przewagi 30:28. Natomiast w sobotnim meczu Francuz zagrywał 13 razy i zepsuł aż siedem piłek!

Słabo zagrał w sobotę także Sławomir Jungiewicz, który mecz skończył z dorobkiem zaledwie dwóch punktów (na siedem ataków 29 procent skuteczności), nie zdołał zablokować ani razu rywali i w polu zagrywki też nie błyszczał. Atakujący Farta został zmieniony przez Jana Króla już w pierwszym secie. Trener Dariusz Daszkiewicz mecz kończył ustawiając na pozycji atakującego przyjmującego Ludovica Castarda, który zdobył aż 33 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy.