Podbeskidzie nadal na czele

dor
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, mimo remisu na swoim boisku z ŁKS Łódź 1:1, pozostali liderem pierwszej ligi. Podopieczni trenera Roberta Kasperczyka prowadzili od 24 minuty, po strzale Adama Cieślińskiego, byłego zawodnika KSZO Ostrowiec. W ostatniej minucie gospodarzy zaskoczył Marcin Mięciel i doprowadził do wyrównania.

Ocenia kolejkę

Piotr Bagnicki, napastnik Sandecji Nowy Sącz: - Zdobyliśmy bardzo ważne punkty. Przez pierwsze pół godziny Dolcan dobrze sobie radził, po strzeleniu pierwszego gola grało nam się już łatwiej. Niespodzianką jest dla mnie remis Podbeskidzia z ŁKS. Zespół z Bielska-Białej do tej pory szedł jak burza, a tu w ostatniej minucie dwa punkty zabrał mu Marcin Mięciel. Mimo zmiany trenera nadal nie wiedzie się GKS Katowice, widać też, że problemy organizacyjne odbijają się na grze Odry Wodzisław. Porażka KSZO w Łęcznej nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo Górnik na własnym stadionie gra dużo lepiej niż na wyjazdach.

Nie udał się Wojciechowi Stawowemu debiut w roli trenera GKS Katowice. Jego zespół przegrał w Kluczborku z tamtejszym MKS 0:3. Drugą, obok lidera z Bielska-Białej, niepokonaną drużyną jest Piast Gliwice, spadkowicz z ekstraklasy, który w szóstej kolejce zremisował bezbramkowo z Pogonią Szczecin.

Górnik Łęczna - KSZO Ostrowiec 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Wallace 53, 1:1 Krystian Kanarski 69, 2:1 Ra-fał Niżnik 86. Żółte kartki: Miloseski, Paluchowski (Górnik), Dziewulski, J. Białek, Cieciura, Kardas (KSZO). Czerwona: Cieciura (66 minuta, KSZO, za drugą żółtą). Sędziował Rafał Rokosz z Katowic. Widzów: 1500.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
Żółte kartki: Klepczyński (Piast), Mysiak, Matuszczyk, Kolendowicz (Pogoń). Sędziował Piotr Siedlecki z Warszawy. Widzów: 3000.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Adam Cieśliński 24, 1:1 Marcin Mięciel 90. Żółte kartki: Konieczny, Rogalski, Łatka (Podbeskidzie), Gieraga, Kłus (ŁKS). Sędziował Marcin Szrek z Kielc. Widzów: 3100.

MKS Kluczbork - GKS Katowice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Nitkiewicz 29, 2:0 Rafał Wodniok 55, 3:0 Patryk Tuszyński 87. Żółte kartki: Nitkiewicz, Hober (MKS), Plewnia, Goncerz, Zieliński, Dziedzic, Sokołowski, Piechniak (GKS). Sędziował Marek Karkut z Warszawy. Widzów: 2500.

GKP Gorzów Wielkopolski - Odra Wodzisław Śląski 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Emil Drozdowicz 85, 1:1 Jan Woś 50, 2:1 Grzegorz Wan 88. Żółte kartki: Ganowicz, Ciach, Janicki (GKP), Sobik, Kuczok, Kokoszka, Hanzel (Odra). Sędziował Tomasz Musiał z Krakowa. Widzów: 1500.

Ruch Radzionków - LKS Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Piotr Rocki 68. Żółte kartki: Gajewski, Giel (Ruch), Tupalski, Wójcik, Piątek, Piszczek (LKS). Czerwona: Piątek (75 minuta, LKS, za drugą żółtą). Sędziował Mariusz Podgórski z Wrocławia. Widzów: 500.

Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Rudolf Urban 37, 2:0 Arkadiusz Aleksander 58. Żółte kartki: Kukol (Sandecja), Hirsz, Wróbel (Dolcan). Sędziował Tomasz Wajda z Żywca. Widzów: 2500.

Warta Poznań - Flota Świnoujście 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Piotr Reiss 15, 2:0 Łukasz Jasiński 24, 2:1 Radosław Pruchnik 31, 2:2 Pruchnik 52. Żółte kartki: Zakrzewski, Ngamayama, Reiss, Wojciechowski, Szałas (Warta), Pruchnik, Paczkowski, Niedziela (Flota). Sędziował Tomasz Garbowski z Kluczborka. Widzów: 2300.

Kolejarz Stróże - Górnik Polkowice 0:0
Żółte kartki: Jędrszczyk (Kolejarz), Grzybowski (Górnik). Sędziował Artur Ciecierski z Warszawy. Widzów: 1000.

Strzelcy: 5 - Drozdowicz (GKP), Mięciel (ŁKS), 4 - Demjan (Podbeskidzie), Iwan (Piast), Uchenna Nwaogu (Flota), Reiss (Warta), 3 - Aleksander (Sandecja), Nitkiewicz (MKS), Pruchnik (Flota).

W następnej kolejce, 11-12 września: KSZO Ostrowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała (sobota, godz. 18), Górnik Polkowice - Sandecja Nowy Sącz, LKS Nieciecza - Kolejarz Stróże, Odra Wodzisław - Ruch Radzionków, GKS Katowice - GKP Gorzów Wlkp., ŁKS - MKS Kluczbork, Flota Świnoujście - Górnik Łęczna, Pogoń Szczecin - Warta Poznań, Dolcan Ząbki - Piast Gliwice.