Podbudowany Zdrój jedzie do Ożarowa. Nowy-stary trener w Piaście Stopnica

Mateusz Dudek
W najbliższym meczu MKS Zdrój Busko-Zdrój zmierzy się na wyjeździe z Alitem Ożarów. Tomasz Kaczmarczyk
W zdecydowanie lepszych nastrojach ostatnie dni spędzili piłkarze MKS-u Zdrój Busko-Zdrój, którzy w niedzielę pokonali u siebie Partyzanta Radoszyce 3:2. W najbliższy weekend na wyjeździe zmierzą się z Alitem Ożarów. W Piaście Stopnica zdecydowano się na zmianę trenera.

W dwunastej kolejce czwartej ligi do Buska przyjechała drużyna Partyzanta Radoszyce, która przed tym meczem zajmowała przed ostatnie miejsce. Dla podopiecznych trenera Tomasz Kicińskiego cel na ten mecz był tylko jeden: zwycięstwo. Zadanie udało się wykonać choć piłkarze Zdroju ponownie zadbali o odpowiedni poziom emocji bowiem bramkę na wagę zwycięstwa strzelili w ostatniej akcji meczu.

- W pierwszej połowie staliśmy na boisku, nie biegaliśmy. Zdobyliśmy jedną bramkę, ale to rywal prezentował się lepiej. W przerwie w naszej szatni padły mocne słowa, zmieniliśmy trochę taktykę i to zadziałało. Uważam, że wcześniej powinniśmy sobie zapewnić wygraną - mówił nam po meczu Tomasz Kiciński, trener Zdroju.

W następnej kolejce Zdrój zmierzy się na wyjeździe z Alitem Ożarów. Mimo iż nie będzie to łatwy mecz piłkarze Zdroju mają na pewno w pamięci, że w ubiegłym sezonie udało im się dwukrotnie pokonać ekipę z Ożarowa.

Spotkanie z Alitem odbędzie się w Ożarowie w sobotę, 19 października. Początek o godzinie 14.

Sporo w ostatnich dniach wydarzyło się w występującej w lidze okręgowej drużynie Piasta Stopnica. Po kolejnej wysokiej porażce, 0:5 z OKS-em Opatów władze klubu zdecydowały się zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem Wojciechem Jagodzińskim.

-Nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, ale z trenerem Wojciechem Jagodzińskim rozstaliśmy się w zgodzie. Mamy kilka dni na podjęcie decyzji, kto zostanie trenerem Piasta - powiedział Krzysztof Kawa. Do końca rundy jesiennej funkcję trenera sprawować będzie Sławomir Skiba, który z klubem ze Stopnicy związany jest od wielu lat i prowadził już seniorów w ubiegłym sezonie. Ewentualną decyzję o zatrudnieniu stałego trenera władze klubu odkładają na przerwę zimową.

Debiut nowego-starego trenera nastąpi już w najbliższą niedzielę podczas meczu Piasta z Unią Sędziszów. Początek spotkania w Stopnicy o godzinie 14.