Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podniebny piknik w Pińczowie pełen atrakcji

Michał IMOSA [email protected]
Mimo niezbyt sprzyjającej aury w Odlotowym Dniu Dziecka wzięło udział wielu młodych konstruktorów balonów.
Mimo niezbyt sprzyjającej aury w Odlotowym Dniu Dziecka wzięło udział wielu młodych konstruktorów balonów. Archiwum
Kilkaset osób przyszło na tereny Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie na Odlotowy Dzień Dziecka.

Moc atrakcji przygotował Zarząd Aeroklubu na piknik organizowany w Pińczowie w minioną sobotę z okazji Dnia Dziecka.

Impreza miała popularyzować sporty lotnicze i stworzyć okazję do dobre zabawy. Całość okraszona była dawką prezentacji artystycznych, więc nikt nie miał powodów do narzekań.

W powietrzu i na ziemi

Z placu przed wielkim hangarem w niebo wzleciały kolorowe balony i modele zdalnie sterowane. Każdy mógł też zobaczyć z bliska sprzęt lotniczy, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i w ujeżdżaniu byka, poskakać na trampolinie lub pospacerować na szczudłach.

Rewelacyjne pokazy muzyczne, taneczne i brazylijskiej capoeiry zaprezentowały Kluby Wolna Strefa, które przyjechały do Pińczowa z całego województwa. Była także liczna grupa dzieci z nowo utworzonej w Busku Zdroju modelarni Dedal, która zwyciężyła w konkursie na najładniejsze logo głównego sponsora pikniku - firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Drugie miejsce zajęła drużyna konstruktorów ze Szkoły Podstawowej z Kozubowa, a trzecie drużyna Gimnazjum numer 1 z pińczowskiego osiedla Grodzisko.

Liczne nagrody zdobyli amatorzy ścianki wspinaczkowej i rodeo-byka. Nagrodzono też najlepsze hasło, a pierwszą nagrodę - odtwarzacz MP3, gadżety sponsorów i słodycze otrzymała Klaudia Cebula z Klubu Wolna Strefa z Podłęża za hasło "Dzieciaki z polotem". - Pragniemy podziękować sponsorom, którzy włączyli się w organizację i bezpieczne przeprowadzenie Odlotowego Dnia Dziecka - powiedziała nam Iwona Senderowska z Aeroklubu Regionalnego Pińczów.

Paralotniowe seminarium

Kilka dni przed piknikiem w Pińczowie odbyło się II Paralotniowe Seminarium Przelotowe, które ściągnęło nad Nidę miłośników paralotniarstwa z całej Polski. Miało charakter typowo szkoleniowy. Poprowadził je Zbigniew Gotkiewicz, utytułowany instruktor i pilot. Paralotniarze szkolili się w zakresie techniki lotów, bezpieczeństwa sprzętu. Część teoretyczną uzupełniały loty holowane za wyciągarką; rozegrano również konkurencję na najdłuższy przelot. Ten wyniósł 33 kilometry a jego autorem był Waldemar Kwaśniewski. Drugie miejsce w tej konkurencji przypadło Tomaszowi Dembczyńskiemu (17 kilometrów), a trzecie zajął Marek Zychowiecki (11 kiloemtrów). Po zakończonych lotach kontynuowano panel dyskusyjny - z cennymi doświadczeniami pilotów z własnego latania w różnych częściach Europy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie