Podziękowania dla zawodników w Rio na sesji Rady Miasta w Kielcach

Agata Kowalczyk
Uczestnicy para olimpiady w Rio de Janeiro 2016 gościli na sesji Rady Miasta w czwartek, 20 października. Reprezentantom naszego regionu podziękował przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kozak. Niepełnosprawni zawodnicy dostali od prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego także puchary i dyplomy.

Wojciech Makowski, który zdobył srebrny medal w pływaniu stylem grzbietowym na 100 metrów przyznał, że jest dumny z bycia kielczaninem. – Tu się wychowałem i zostałem przygotowany do podjęcia sportu wyczynowego. Zawdzięczam to rodzicom ale także warunkom, które zapewniono mi w przedszkolu integracyjnym przy ulicy Toporowskiego, w szkole integracyjnej przy ulicy Jasnej a potem w liceum imienia Cypriana Kamila Norwida – powiedział zawodnik podczas sesji.

Podziękowania otrzymał także niedowidzący biegacz, Aleksander Kossakowski, który zajął 13 miejsce na igrzyskach.

Rada Miasta uhonorowała także siatkarza, Mariusza Bieńka, reprezentanta Polski i gwiazdy naszego zespołu. Zawodnik rozpoczynał seniorską karierę w klubie Effector Kielce. Puchar w jego imieniu odebrał Jacek Sęk, prezes Effectora i wiceprezes Polskiego Związku Siatkarskiego.