Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Eweliny Bień w Iwaniskach. Mnóstwo ludzi żegnało zmarłą, byłą radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Mnóstwo ludzi żegnało zmarłą, byłą radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelinę Bień.
Mnóstwo ludzi żegnało zmarłą, byłą radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelinę Bień. Sandra Krakowiak
Rodzina, przyjaciele, koledzy i znajomi pożegnali w środę, 21 lutego Ewelinę Bień, działaczkę społeczną i byłą radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Pogrzeb odbył się w Iwaniskach.

Wzruszające pożegnanie Eweliny Bień w Iwaniskach

Mnóstwo ludzi, rodzina, przyjaciele, koledzy pożegnali zmarłą w sobotę, 17 lutego Ewelinę Bień.

Była działaczką społeczną, radną sejmiku województwa świętokrzyskiego w latach 2014 – 2018. Należała do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Związana była z gminą Iwaniska, skąd pochodziła. Tutaj też odbyła się ceremonia pogrzebowa i tutaj została pochowana.

Podczas mszy podkreślano jej związek z Iwaniskami, przypomniano też jej działania społeczne.
- Przez wiele lat prowadziła scholę i pewnie wielu z nas pamięta ten czas, jak tu po mojej prawej stronie stała z gitarą a obok niej grupa dziewcząt. Dziękuję jej za wszelką pomoc, za współpracę. Była jedną z inicjatorek założenia zespołu Stańczanie – mówił podczas kazania ksiądz Mariusz Sobina.

Podczas uroczystości pogrzebowej odczytany został list wicepremiera, ministra obrony narodowej, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka – Kamysza.
- „Spieszmy się kochać, ludzi tak szybko odchodzą” jakże prawdziwie brzmią słowa księdza Jana Twardowskiego wypowiedziane właśnie tu i teraz. Jeszcze kilka tygodniu temu miałem okazję spotkać się z koleżanką Eweliną i jej wspaniałym synkiem Jasiem. W przyjacielskiej atmosferze rozmawialiśmy o sprawach dla nas ważnych, o problemach dnia codziennie i zamysłach na przyszłość. Śmierć przekreśliła jej wszystkie plany i marzenia. Droga Ewelino, żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co wszyscy czujemy. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci, trudno uwierzyć, że ciebie już nie ma. Twoja śmierć przyszła zbyt wcześnie – napisał w liście wicepremier.

Europoseł Adam Jarubas ze wzruszeniem wspominał Ewelinę Bień. - Ewelinka odeszłaś tak niespodziewanie, że wypełnienie pustki, którą zostawiłaś jest niemożliwe – mówił łamiącym się głosem europoseł. - Trudno jest powiedzieć żegnaj, komuś tak bliskiemu. Twoje życie zatrzymało się w najmniej oczekiwanym momencie, w chwili gdy miałaś jeszcze tak wiele planów na życie, na zawodową karierę, na cieszenie się rodziną, twoim ukochanym synkiem Jasiem, którego samodzielnie wychowywałaś. Krucha na ciele, była jednak kobietą o wielkim sercu, odwadze i niezmordowanej sile. W swoim życiu wiele wycierpiała. Kochała życie, pomagała innym, uwielbiała pomagać innym, była urodzoną działaczką. Ewelina była człowiekiem wielu talentów, pracowita, zaradna, prowadziła firmę i biuro porad ludziom a jednocześnie pomagała w pracy biura poselskiego. Zawsze można było na nią liczyć. Miała wielkie serce, uwielbiała muzykę, pięknie śpiewała – mówił Adam Jarubas.

W uznaniu szczególnych zasług w działalności na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego, kultywowanie tradycji ruchu ludowego, pośmiertnie władze naczelne Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznały Ewelinie Bień, najwyższe odznaczenie, medal imienia Wincentego Witosa.

Przyjaciele wspominali jej niezwykłą radość, mimo przeciwności życiowych, jej energię, którą zarażała innych i wsparcie, które dawała wszystkim. - Była osobą niezwykłą, uśmiechniętą, nawet gdy sama przeżywała trudne chwile. Nigdy się nie poddawała.
- Nie mogę w to uwierzyć, to nadal dla mnie niewyobrażalne. Będzie jej brakować – można było usłyszeć od osób obecnych na pogrzebie.

Zobacz zdjęcia z uroczystości pogrzebowych Eweliny Bień

W uroczystości uczestniczyli między innymi: europoseł Adam Jarubas - szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w Świętokrzyskiem i wiceprezes Ludowców w Polsce; wicewojewoda i szef Ludowców w powiecie staszowskim - Michał Skotnicki; marszałek województwa Andrzej Bętkowski; prezesi powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - w Kielcach Paweł Garbuzik, w powiecie kieleckim Piotr Żołądek, w powiecie opatowskim Bogusław Włodarczyk; powiecie włoszczowskim i jednocześnie burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, radny Sejmiku Andrzej Swajda, burmistrz Iwanisk Marek Staniek, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Krzysztof Kowalski. Było też wiele innych ważnych osób.

Ewelina Bień zmarła 17 lutego, miała 40 lat. Była absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła studia magisterskie z politologii, a także studia podyplomowe z zarządzania finansami i księgowości. Była działaczką społeczną. Prowadziła własną firmę. Pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim województwa świętokrzyskiego.

Była prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej "Zielonka”, a także założycielką Zespołu Ludowego "Zieleńczanie". W latach 2014 – 2018 była radna V kadencji sejmiku województwa świętokrzyskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

O śmierci Eweliny Bień informowaliśmy:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie