Pogrzeb znanego i cenionego proboszcza Mirosława Kaczmarczyka. Uczestniczyło w nim wiele osób [ZDJĘCIA]

(DOR)
Wiele osób uczestniczyło w pogrzebie księdza Mirosława Kaczmarczyka, proboszcza parafii Grobu Bożego w Miechowie i dziekana dekanatu miechowskiego. Zdjęcia Janusz Kamiński - Studio Kamyk/Diecezja Kielecka
Wiele osób uczestniczyło w pogrzebie księdza kanonika Mirosława Kaczmarczyka, związanego z Kielecczyzną, szczególnie z powiatem kieleckim, a ostatnio proboszcza parafii Grobu Bożego w Miechowie i dziekana dekanatu miechowskiego.

W wieku 56 lat po ciężkiej chorobie. Odszedł do Pana w 32 roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe trwały dwa dni. została odprawiona msza święta żałobna w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, a dzień później msza święta pogrzebowa w kościele święta Wojciecha w Kościelcu. Tam też zmarły kapłan spoczął na miejscowym cmentarzu.

W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilku biskupów, między innymi Jan Piotrowski, Marian Florczyk i Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej.

-To był pracowity, niezwykle lubiany kapłan, oddany parafianom, mocno zaangażowany w pracę duszpasterską. W ostatnich miesiącach był dotknięty cierpieniem i to cierpienie znosił bardzo cierpliwie, nawet z pogodą ducha. To duża strata dla Kościoła Kieleckiego - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk.

Ksiądz kanonik Mirosław Kaczmarczyk urodził się 2 lutego 1963 roku w Proszowicach. Wychowywał się w miejscowości Ciborowice (parafia Kościelec). Rodzice Bogusław (nie żyje) i Teresa byli nauczycielami. Miał dwoje rodzeństwa: starszego brata Stanisława (nie żyje) i młodszą siostrę Renatę. W latach 1969-1977 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Przewodach, w latach 1977-1981 do Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, gdzie studiował w latach 1981-1987.

Dnia 30 maja 1987 roku został wyświęcony na prezbitera przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Małogoszcz (1987-1990), następnie w parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju (1990-1995) i w parafii Daleszyce (19951999). 12 listopada 1999 roku został mianowany proboszczem parafii świętego Bartłomieja Apostoła w Chęcinach, gdzie pełnił posługę do września 2013 roku. Był też wicedziekanem dekanatu chęcińskiego (od 12 lipca 2000 roku), a następnie dziekanem (od 5 września 2005 r.). Od 24 lutego 2005 roku pełnił funkcję rejonowego wizytatora religii. Dnia 16 grudnia 2004 roku otrzymał godność kanonika honorowego Kapituły Katedralnej w Kielcach.

18 września 2013 roku został mianowany proboszczem parafii Grobu Bożego w Miechowie, a 7 października 2013 roku dziekanem dekanatu miechowskiego. 23 września 2015 roku został mianowany dekanalnym wizytatorem religii. 21 grudnia 2013 roku otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej w Miechowie, a 11 lutego 2014 roku został prepozytem tej Kapituły. Od 27 listopada 2015 roku był członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Należał także do Zakonu Bożogrobców. Zmarł 6 listopada po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Miechowie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszczaUroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!
ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM

Wideo

Dodaj ogłoszenie