Polacy nareszcie wygrali. Dwie bramki kielczanina

PK
Kamil Markiewicz
Pierwsze zwycięstwo na rozgrywanych w Chorwacji mistrzostwach Europy juniorów w piłce ręcznej odniosła reprezentacja Polski. Biało-czerwoni, grający w grupie zespołów walczących o miejsca 9-16, pokonali Czechy 30:25 (12:11).

Do tej pory nasz zespół przegrał wszystkie trzy mecze, bardzo źle grając w drugich połowach tych spotkań. Tym razem było inaczej, w pierwszej połowie oba zespoły wychodziły na prowadzenie na przemian, a w drugiej dominowali biało-czerwoni, którzy w 49 minucie wygrywali 24:17.

Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Jakub Bulski, obrotowy Vive Tauronu Kielce, który zanotował również dwie kary dwuminutowe.

W środę nasz zespół gra ostatni mecz grupowy ze Szwecją.

Trenerem bramkarzy w naszej kadrze jest kielczanin Tomasz Błaszkiewicz.