Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Świętokrzyska będzie współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową

dota
Umowę o współpracy podpisali: Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz profesor Wiesław Trąmpczyński – rektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Umowę o współpracy podpisali: Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz profesor Wiesław Trąmpczyński – rektor Politechniki Świętokrzyskiej. materiały prasowe
Współpraca na rzecz rozwoju przemysłu zbrojeniowego i kształcenie wykwalifikowanej kadry to cel podpisanej w piątek, 28 kwietnia umowy pomiędzy Politechniką Świętokrzyską i Polską Grupą Zbrojeniową. Porozumienie zostało zawarte w siedzibie Huty Stalowa Wola, jednej ze spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Politechnika Świętokrzyska, ale także Politechnika Rzeszowska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu – to uczelnie, które dołączyły do grona ośrodków naukowych współpracujących z Polską Grupą Zbrojeniową na rzecz krajowego przemysłu obronnego.

– Tworzenie platformy do efektywnej współpracy pomiędzy przemysłem i środowiskiem naukowym to jeden z priorytetów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Liczymy na potencjał polskich pracowników naukowych, inżynierów i projektantów. – mówił Błażej Wojnicz, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Chcemy, żeby sprzęt, który trafia na wyposażenie polskich Sił Zbrojnych, był w jak największym stopniu oparty na polskiej myśli technologicznej. Jestem przekonany, że zacieśnienie kooperacji pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i światem nauki już w najbliższej przyszłości przyniesie konkretne efekty w postaci niezawodnych, innowacyjnych produktów dla polskich żołnierzy, a także przyczyni się do budowania przewagi konkurencyjnej krajowego przemysłu obronnego – podkreślił.

Umowa podpisana pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i Politechniką Świętokrzyską przewiduje wspólne prowadzenie prac rozwojowych związanych z systemami naprowadzania, dynamiką i sterowaniem obiektami ruchomymi, innowacyjnymi technologiami wytwarzania oraz nowoczesnymi materiałami. Współpraca będzie dotyczyć także prac nad wykorzystaniem kompozytów, na przykład tak zwanej „pianki metalicznej”. Dokument zakłada również, że na bazie potencjału naukowo-badawczego i laboratoryjnego Politechniki Świętokrzyskiej zostanie utworzone Centrum Badań Uzbrojenia Bezzałogowych Obiektów Ruchomych (CBUBOR), które będzie stanowić zaplecze dla spółek obronnych skonsolidowanych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie