Politechnika/Fart II przegrywa w Bochni, zacięty bój STS w Ropczycach

Robert KACZMAREK
Siatkarze STS Skarżysko rozegrali zacięty bój na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce. Po niezwykle zaciętych końcówkach trzech ostatnich setów nasi drugoligowcy zwyciężyli 3:2. AZS Politechnika Świętokrzyska/Fart II Kielce przegrał w Bochni 1:3.

Błękitni Ropczyce - STS Skarżysko 2:3 (25:20, 25:19, 27:29, 24:26, 16:18)

STS: Kruk, Akala, Pilarczyk, Staniewski, Czekaj, Marcin Szumielewicz, Nieboj (libero) oraz Kurzdym, Lisowski, Brojek, Michał Szumielewicz. Trener Konrad Korzeniowski.

Pojedynek w Ropczycach był najdłużej trwającym, jaki w tym sezonie rozegrali siatkarze STS Skarżysko. Pierwsze dwa sety meczu z Błękitnymi nie zapowiadały takich emocji. - Przystąpiliśmy do spotkania zdekoncentrowani, jakbyśmy myśleli, że skoro rywal jest niżej w tabeli, to łatwo go pokonamy.

Zmarnowaliśmy tymczasem chyba z piętnaście zagrywek i sprezentowaliśmy punkty gospodarzom - wspominał trener STS Konrad Korzeniowski. Rzeczywiście, pierwsze dwie partie należały do Ropczyc.

Skarżyscy siatkarze od trzeciego seta zaczęli odrabiać straty. - Przestaliśmy bezsensownie walić z zagrywki na siłę, poprawiliśmy grę w bloku, przyjęciu. Wygraliśmy dwa sety, ale po zaciętych końcówkach i na przewagi - opowiadał "Korzeń". Tie-break także trzymał długo w napięciu, choć początkowo to Błękitni cieszyli się z prowadzenia. Od stanu 8:6 dla miejscowych sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Skarżyski zespół wyrównał, ale musiał męczyć się z Błękitnymi aż do stanu 18:16 na przewagi - takim rezultatem dla STS zakończył się piąty set. Było to pierwsze zwycięstwo tej drużyny na wyjeździe w tych rozgrywkach. W weekend startuje runda rewanżowa.

MOSiR Bochnia - AZS Politechnika Świętokrzyska/Fart II Kielce 3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 25:11)

W pozostałych spotkaniach: AKS Rzeszów - Wisłok Strzyżów 3:2, AZS Politechnika Lubelska - ASPS Avia Świdnik 0:3, Wawel Kraków - Karpaty Krosno 0:3.
1.Avia 9 26 27:4
2.Karpaty 9 23 24:7
3.AKS Rzeszów 9 22 25:9
4.Wisłok 9 16 19:14
5.STS 9 15 18:17
6.Bochnia 9 10 13:20
7.Wawel 9 8 13:23
8.POLITECHNIKA ŚW./FART II 9 6 12:23