Polonez poszedł im świetnie! Studniówka VII Liceum...

  Polonez poszedł im świetnie! Studniówka VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Józefa Piłsudskiego i Technikum numer 8 w Kielcach

  Zdjęcie autora materiału

  Bartłomiej Bitner

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie wyglądali wspaniale tańcząc poloneza. Sam taniec również wyszedł im wspaniale, choć z początku odczuwali lekką tremę.
  1/42
  przejdź do galerii

  Uczniowie wyglądali wspaniale tańcząc poloneza. Sam taniec również wyszedł im wspaniale, choć z początku odczuwali lekką tremę. ©Mateusz Kołodziej

  Ponad 400 osób bawiło się w sobotnią noc w kieleckim Hotelu Binkowski na studniówce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach, czyli VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Józefa Piłsudskiego i Technikum numer 8. Bal był nie tylko jednym z największych w regionie, ale też bardzo gorący – abiturienci nie… żałowali nóg i (prawie) cały czas oblegali parkiet do tańca.


  - Patrzę na was i widzę piękny obrazek. Jesteście elegancko ubrani, uśmiechnięci i w doskonałym nastroju do zabawy. Dlatego życzę wam udanego balu, byście wspominali go latami, a także tego, byście w równie dobrych humorach przystępowali do egzaminów, a potem odbierali świadectwa maturalne – powiedziała Iwona Kijewska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach, którego skład tworzą VII liceum i Technikum numer 8.

  Był to sygnał to dobrej zabawy, która ruszyła na całego już chwilę po życzeniach, podziękowaniach i wręczaniu kwiatów wychowawcom.
  Na parkiecie zameldowało się ponad 400 osób. Uczniowie ośmiu klas – siedmiu licealnych i jednej technikalnej – wraz z osobami towarzyszącymi ochoczo przystąpili do pląsów, bo byli zadowoleni, że udało im się przebrnąć przez najtrudniejszy studniówkowy element – bez potknięć zatańczyli poloneza. A ten, ze względu na liczbę uczestników balu, miał cztery tury.

  - Ile czasu przygotowywałyśmy się do tego tańca? Niby od września, ale tak naprawdę, to solidnie ćwiczyłyśmy przez ostatnie dwa tygodnie na lekcjach wychowania fizycznego. Trema przed wyjściem na parkiet była więc spora, ale myślę, że dałyśmy radę. Zresztą stres minął już po kilku krokach – przyznały Olga Bochnacka i Roksana Dobosz z klasy IIID.

  Dziewczęta sporo czasu spędziły również na tym, by na swoim pierwszym tak poważnym i podniosłym balu wyglądać zjawiskowo. Chodziło tu i o liczbę dni, które spędziły na poszukiwaniach tej idealnej kreacji, jak i liczbę godzin w dniu balu – w końcu zrobienie perfekcyjnych makijażu oraz fryzury też trwa.

  Męska część bawiących się mogła być więc zadowolona ze swoich partnerek. Także dlatego, że przejawiały wielką ochotę do tańca. W czasie bloków muzycznych parkiet pełen był młodzieży. Abiturienci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Kielcach wraz z osobami towarzyszącymi wspaniale bawili się w rytm hitów disco z lat 80. i 90., ale także kawałków współczesnych, które wykonywał zespół Twenty One. Takim utworem, którego absolutnie nie mogło zabraknąć, była „Miłość w Zakopanem” Sławomira. Bawiący się zareagowali na nią wielkim aplauzem.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  Osoby o tych imionach zdradzają częściej. Twoje imię znalazło się na liście?

  Top 10 restauracji w Kielcach według portalu TripAdvisor [ZDJĘCIA]

  O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

  Takich Kielc już nie ma. Zostały na fotografiach [DUŻO ZDJĘĆ]

  Najpiękniejsze świętokrzyskie sportsmentki [ZDJĘCIA]  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach [VIDEO]

  Politechnika Świętokrzyska [VIDEO]

  Zdjęcia ze studniówek

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce