Polonia Białogon uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Klubów Parafialnych

/dor/
Młodzi piłkarze Polonii Białogon Kielce dobrze spisali się na turnieju w Warszawie. Archiwum prywatne
Trzy drużyny Polonii Białogon Kielce wzięły udział w XVIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Klubów Parafialnych, który odbył się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Najwyższą lokatę zajęli orlicy (rocznik 1998, trener Michał Kostucha), którzy wywalczyli drugie miejsce. Dodatkowo na najlepszego zawodnika turnieju wybrany został Damian Grzegorczyk. Zespół trampkarzy (rocznik 1995, trener Leszek Borycki) zajął trzecią lokatę, a juniorzy młodsi (rocznik 1993, trener Robert Sitarz) uplasowali się na siódmym miejscu. W kategorii orlików startowało sześć drużyn, natomiast w rywalizacji trampkarzy i juniorów po 14 zespołów.

Decydujące mecze: juniorzy młodsi - o 7 miejsce: Polonia Białogon Kielce - Dziewiatówka Białoruś 3:0, Piotr Niźnik 2, Patryk Zychiewicz; trampkarze młodsi: o 3 miejsce: Polonia - Lumen B Zatory 2:1, Michał Sapikowski 2; orliki: Polonia - Stanisław Danków 1:0, Damian Grzegorczyk; Polonia - Jadwiga Kraków 0:3, Polonia - Niemież Litwa 1:1, Patryk Buczkowski; Polonia - LIFE Siennica 2:0, Wiktor Prokopiuk 2; Polonia - Radość Warszawa 3:1, Kacper Dobrowolski 2, Wiktor Prokopiuk. Turniej wygrała Jadwiga Kraków (13 pkt.) przed Polonią Białogon (10 pkt.).