Polscy juniorzy w najlepszej ósemce mistrzostw Europy

/PK/
Kamil Markiewicz
Wygrali z Czechami 27:20, w drugiej rundzie zagrają z Węgrami i Francją

Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej wygrała w Gdyni z Czechami 27:20 (12:11) i awansowała do najlepszej ósemki mistrzostw Europy. W meczu z Czechami grał skrzydłowy KSSPR Końskie Patryk Mastalerz, który tym razem nie zdobył dla naszej reprezentacji żadnej bramki.

Po porażce z Niemcami i wygranej z Białorusią nasz zespół miał duże szanse na awans do drugiej rundy. Musiał jednak zdobyć z Czechami choć punkt, a rywale mieli jeszcze szanse na awans (który dawała im co najmniej pięciobramkowa wygrana z Polakami).

Pierwsza połowa spotkania była zacięta. "Prawie cały czas "biało-czerwoni" uzyskiwali jednobramkowe prowadzenie, a nasi południowi sąsiedzi natychmiast doprowadzali do remisu.

Od początku drugiej połowy zespół trenerów Rafała Kuptela i Rafała Bernackiego (byłego zawodnika Iskry i Vive Kielce) zaczął grać agresywniej w obronie, dobrze w bramce spisywał się Jakub Skrzyniarz i uzyskaliśmy czterobramkową przewagę, którą w końcówce spotkania jeszcze powiększyliśmy.

W drugiej rundzie grupowej, do której Polacy mają zaliczoną porażkę z Niemcami, nasz zespół zmierzy się z drużynami Francji (wtorek) i Węgier (środa). Awans do drugiej rundy dał naszej drużynie również prawo gry w przyszłorocznych mistrzostw świata.