Polska - Brazylia 2:3. Canarinhos górą, wielki sukces Polaków

Redakcja
Polscy siatkarze przegrali z Brazylią 2:3 (25:18, 25:21, 18:25, 19:25, 12:15) w czwartej rundzie siatkarskiego Pucharu Świata w Tokio. Jest to jednak wielki sukces naszej drużyny, bo dwa wygrane sety dały cenny punkt w klasyfikacji, zapewniający start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

W pierwszym secie, do pierwszej przerwy technicznej było 8:6 dla Polski. Dzięki znakomitej grze Bartosza Kurka i Zbigniewa Bartmana na drugą przerwę techniczną nasi siatkarze schodzili prowadząc 16:11. Brazylijczykom nie udało się odrobić strat i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18 dla Polski.

W drugim secie zacięta walka toczyła się aż do stanu 14:14, kiedy po serii zepsutych zagrywek z obydwu stron, Nowakowski zablokował Theo, a później w aut uderzył Sido. W dalszej części tej partii to Polacy byli skuteczniejsi, wygrywając seta 25:21.

W trzecim secie, Polacy, już pewni awansu do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, znowu zaczęli bardzo dobrze, prowadząc w pewnym momencie 13:8. Jednak potem nastąpiła seria udanych dla brazylijskich siatkarzy akcji, w wyniku których Polacy stracili aż 6 punktów pod rząd. Do końca seta to Brazylijczycy kontrolowali przebieg gry, wygrywając do osiemnastu.

Czwarty set to znów wyrównana gra obydwu zespołów, ale tylko do połowy partii. Później znów Brazylijczycy nadawali ton wydarzeniom na boisku. Przy stanie 19:24 Jarosz został zablokowany i w meczu było już 2:2.

W tie breaku, przy wyniku 12:12, Brazylijczycy przeprowadzili udany atak po skosie i było 12:13. Później Ignaczak niepotrzebnie odbierał serwis Lucasa, bo piłka leciała na aut. W kolejnej akcji zablokowany został Bartosz Kurek i set zakończył się wynikiem 12:15, a cały mecz zwycięstwem siatkarzy z Kraju Kawy 3:2.