Polska - Niemcy 2:2. Historyczne zwycięstwo było blisko (video)

mko
Reprezentacja Polski w piłce nożnej zremisowała z Niemcami w Gdańsku 2:2. Choć przed meczem wielu kibiców uznałoby taki wynik za bardzo dobry, to po zakończeniu spotkania żaden z fanów polskiej reprezentacji nie może być zadowolony.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak obie drużyny miały niezłe okazje do strzelenia gola. Niemcy oddali kilka groźnych strzałów, ale fenomenalnie w polskiej bramce spisywał się Wojciech Szczęsny. Polacy również mogli objąć prowadzenie, niestety Sławomirowi Peszce w kilku doskonałych sytuacjach zabrakło zimnej krwi.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Polaków. W 54 minucie prostopadłe podanie w pole karne Błaszczykowskiego przejął Dariusz Dudka, który został zatrzymany przez Tima Wiese. Do piłki dopadł Lewandowski i wepchnął piłkę do pustej bramki. Był to pierwszy gol strzelony Niemcom od 13 maja 1980 roku, kiedy we Frankfurcie nad Menem bramkę w meczu towarzyskim zdobył Zbigniew Boniek.

Niemcy wyrównali w 68 minucie. Biegnącego w polu karnym Thomasa Muellera sfaulował Arkadiusz Głowacki i sędzia odgwizdał rzut karny. Na bramkę pewnie zamienił go Kroos, który sprytnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

W 80 minucie Arkadiusz Głowacki otrzymał żółtą kartkę za faul na Goetzem. Była to druga kara dla tego piłkarza i zawodnik Trabzonsporu musiał opuścić murawę.

Mecz znów nabrał tempa w 90 minucie. Wbiegającego w pole karne Pawła Brożka nieprzepisowo zatrzymał Tim Wiese i arbiter podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Do ustawionej piłki podszedł Jakub Błaszczykowski i strzelił nie do obrony w prawy róg.

Niestety, reprezentanci Polski nie mieli dość wyrachowania, aby dowieźć korzystny wynik do końca meczu. W 94 minucie, w polu karnym Jakub Wawrzyniak pośliznął się i nie zdołał zatrzymać Muellera, który posłał dokładną piłkę w pole karne. Tam czekał na nią, przez nikogo nie pilnowany Cacau. Pochodzący z Brazylii 30 - letni reprezentant Niemiec nie miał problemów z trafieniem do siatki.

Wtorkowy mecz był siedemnastym w historii pojedynkiem reprezentacji Polski z Niemcami. Jak dotąd dwanaście z nich zakończyło się porażką biało - czerwonych, a pięć - remisem.

Polska - Niemcy 2:2 (0:0)

Polska: Wojciech Szczęsny - Marcin Wasilewski, Damien Perquis (72 Kamil Glik), Arkadiusz Głowacki, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (90 Szymon Pawłowski), Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski (84 Maciej Rybus), Sławomir Peszko (65 Adam Matuszczyk) - Robert Lewandowski (80 Paweł Brożek).

Niemcy: Tim Wiese - Christian Traesch, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Philipp Lahm (46 Marcel Schmelzer) - Simon Rolfes (77 Lars Bender) - Andre Schuerrle, Mario Goetze, Toni Kroos, Lukas Podolski (60 Thomas Mueller) - Miroslav Klose (46 Cacau).

Bramki: Lewandowski (54'), Błaszczykowski (90'k) - Kroos (69'k), Cacau (90').
Żółte kartki: Głowacki - Kroos, Wiese. Czerwona kartka: Arkadiusz Głowacki (80 - po drugiej żółtej).Sędziował Daniele Orsato (Włochy). Widzów: ok. 40 tys.