Polska pokonała Czechy 28:27

PK
S. Stachura
W pierwszym meczu międzynarodowego turnieju piłkarzy ręcznych Polska pokonała w Kaliszu Czechy 28:27 (12:13).

Polska: Szmal - M. Jurecki 4, Tłuczyński 6 (2), Kuchczyński 1, M. Lijewski 7, B. Jurecki 1, Bielecki 4, Jaszka 1, Kostrzewa 1, K. Lijewski 2, Żółtak 1, Siódmiak, Wleklak, Miszka. Kary: 10 min.

Czechy: Stochl, Galia - Nocar 3, Mickal 1, Zdrahala, Vrany, Kubes 2, Piskac, Jicha 9 (1), Filip 5, Sobol, Hynek, Riha, Sulc, Hrstka, Mraz 1, Sklenak 6 (3). Kary 2 min.
Widzów: 3500.

Turniej jest dla naszej reprezentacji jednym z ostatnich sprawdzianów przed styczniowymi mistrzostwami Europy w Austrii. Mecz z Czechami był bardzo zacięty i na tablicy wyników aż 16 razy widniał remis. Polacy prowadzili 3:1, 6:3 i 7:4, ale zaczęli popełniać błędy i w 29 minucie przegrywali 11:13. Druga połowa była jeszcze bardziej wyrównana. W 58 minucie gola na 28:26 zdobył Krzysztof Lijewski, a w końcówce uratowały nas świetne interwencje Sławomira Szmala. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Karola Bieleckiego.

Po jednej bramce dla naszej reprezentacji zdobyli gracze Vive Targi Kielce, Patryk Kuchczyński i Daniel Żółtak. W meczu nie zagrał inny zawodnik mistrza Polski, Tomasz Rosiński, który ma drobną kontuzję kolana i zalecenie kilku dni przerwy w treningach.

W innym meczu Rosja wygrała ze Słowacją 36:33 (16:17). W czwartek o godzinie 20 Polska gra w Bydgoszczy ze Słowacją. Transmisja na Polsacie Sport.