Polska przegrała z Australią 1:2. W kadrze zadebiutował Dariusz Pietrasiak

/dor/
W meczu towarzyskim rozegranym we wtorek w Krakowie piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Australią 1:2 (1:2). W naszej kadrze zadebiutował Dariusz Pietrasiak, wychowanek Cukrownika Włostów.

Polska - Australia 1:2 (1:2), Robert Lewandowski 18 - Brett Holman 13, Luke Wilkshire 26 z karnego.
Polska: Tytoń - Piszczek, Wojtkowiak, Michał Żewłakow, Boenisch - Peszko (75 Grosicki), Pietrasiak (70 Smolerek), Murawski - Błaszczykowski, Lewandowski - Jeleń (83 Iwański).
Australia: Federici - Wilkshire, Neill, McKain, Carney - Jedinak, Garcia, Valeri (55 Chlina), Cahill (75 Vidosic), Holman (30 Emerton) - McDonald (81 Burns).
Żółte kartki: Żewłakow, Murawski (Polska), McKain, Garcia, Burns, Emerton (Australia). Czerwona: Emerton (Australia, w 71. minucie, za drugą żółtą). Sędziował: Ivan Bebek z Chorwacji. Widzów: ok. 18 tys.

Dariusz Pietrasiak pochodzi z Włostowa (powiat opatowski), jest wychowankiem tamtejszego Cukrownika. Grał też w KSZO Ostrowiec, a od tego sezonu reprezentuje barwy Polonii Warszawa. W kadrze zagrał na nietypowej dla siebie pozycji defensywnego pomocnika, w ekstraklasie regularnie jest bowiem ustawiany na środku obrony.

Polacy zagrali we wtorek nieskutecznie. Jedyną bramkę zdobył w 18 minucie Robert Lewandowski po zagraniu Sebastiana Boenischa. Na listę strzelców powinien się też wpisać w 34. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny po faulu na Jakubie Błaszczykowskim, ale tym razem górą był australijski bramkarz.