Polska rozbiła Słowację wygrywając 38:20 na turnieju w hiszpańskim Granollers. Grali zawodnicy Industrii Kielce. Teraz już EHF EURO 2024

Dorota Kułaga
Polacy rozbili Słowację wygrywając aż 38:20.
Polacy rozbili Słowację wygrywając aż 38:20. zprp.pl/Paweł Bejnarowicz
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn pewnie pokonała Słowację 38:20 na zakończenie towarzyskiego turnieju w hiszpańskim Granollers. Podopieczni Marcina Lijewskiego zajęli drugie miejsce, za gospodarzami imprezy. Dla Biało-Czerwonych był to ostatni mecz przed startem turnieju EHF EURO 2024.

Pewna wygrana reprezentacji Polski ze Słowacją

Polska – Słowacja 38:20 (19:10)
Polska: Kornecki, Morawski, Skrzyniarz – Przytuła 4, Daszek, Olejniczak 5, Bis, Sićko 4, Paterek 4, Pietrasik 3, Ossowski, Powarzyński 1, Syprzak 3, Kosmala 7, Gębala 3, Szyszko, Urbaniak 2, Dawydzik 2, Czapliński.

Jak informuje strona zprp.pl w sobotę selekcjoner Marcin Lijewski zdecydował się na trzy zmiany w składzie. Do zespołu powrócił Jakub Skrzyniarz, który dopełnił bramkarskiego tercetu razem z Adamem Morawskim i Mateuszem Korneckim, były zawodnikiem Industrii Kielce. W meczowym protokole nie znaleźli się za to Arkadiusz Ossowski (uraz barku) oraz Mikołaj Czapliński (przeziębienie).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polaków, którzy po czterech minutach prowadzili 2:0 po rzutach Szymona Sićki. Rozgrywający Industrii Kielce pierwsze trafienie zapisał na swoim koncie, skutecznie egzekwując rzut karny, a drugie po przechwycie i kontrataku.

Szymon Sićko rzucił 4 bramki.

Później spotkanie się wyrównało, ale gdy na parkiecie pojawili się Michał Olejniczak, Maciej Gębala, Dawid Dawydzik, Ariel Pietrasik i Mateusz Kornecki, przewaga Biało-Czerwonych znowu zaczęła rosnąć. Były bramkarz Industrii obronił dwa rzuty karne. Do przerwy Polacy prowadzili różnica aż dziewięciu bramek.

W drugiej połowie kilka indywidualnych akcji, zakończonych bramkami, przeprowadził Michał Olejniczak, rozgrywający kieleckiej drużyny. Ostatecznie Polacy rozbili Słowację wygrywając aż 38:20.

Dla Polaków był to ostatni sprawdzian przed startem turnieju EHF EURO 2024. Nasi reprezentanci udział w mistrzostwach Europy rozpoczną w czwartek 11 stycznia, meczem z Norwegią.