Polska wygrała z Islandią. Jedna kielecka bramka

/PK/
Polskie piłkarki ręczne odniosły zwycięstwo nad Islandią w pierwszym meczu fazy rozgrywek o miejsca 9-12 rozgrywanych w szwedzkim Goeteborgu otwartych mistrzostw Europy. W biało-czerwonych barwach grają w tym turnieju trzy zawodniczki Korony Handball Kielce.

W grupie eliminacyjnej drużyna trenerki Moniki Marzec zajęła trzecie miejsce i w drugiej fazie rozgrywek przyszło jej toczyć mecze o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu Polki pokonały Islandię 22:19 (10:11). W innym meczu Holandia wygrała ze Słowacją 26:18 (13:9). W czwartek nasz zespół zagra ze Słowacją, a w piątek z Holandią.

W pojedynku z Islandią w naszym zespole zagrały trzy szczypiornistki Korony Handball Kielce - bramkarka Aleksandra Januchta oraz kołowa Karolina Mochocka i rozgrywająca Kornelia Czubaj. Na listę strzelczyń wpisała się Mochocka, która zdobyła jednego gola.

- Jestem bardzo zadowolona, to był zdecydowanie nasz najlepszy, jak na razie, mecz w Goeteborgu. Cieszy pełne zaangażowanie przez całe 50 minut gry, bo w tej fazie mecze rozgrywane są systemem 2 razy 25 minut. Spotkanie układało się różnie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale dziewczyny wytrzymały presję, odskoczyły w końcówce na trzy bramki i utrzymały przewagę - mówiła trenerka kadry, Monika Marzec.