Polsko-węgierski finał Ligi Mistrzów. Veszprem wygrało po dogrywce

Z Kolonii Paweł Kotwica
Kamil Markiewicz
W drugim półfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, MVM Veszprem pokonało po dogrywce THW Kiel 31:28 (25:25, 12:15). Węgrzy w niedzielę w Kolonii będą finałowymi rywalami Vive Tauronu Kielce, które w pierwszym półfinale pokonało Paris Saint Germain Handball 28:26 (16:16).

THW Kiel: Landin (16 obron) – Duvnjak 7, Dissinger 2, Wiencek 5, Canallas, Klein 1, Ekberg 5 (2), Vujin 8, Brozović.

MVM Veszprem: Alilović (4 obrony), Mikler (6 obron) – Gulyas, Ivancsik 2, Schuch, Ilić 8 (3), Palmarsson 4, Nilsson, Nagy 3, Garcia 4, Marguc 6 (1), Chema 1, Terzić, Sulić 1, Slisković 2.

Mecz przyniósł wiele emocji i sytuacja zmieniała się w nim kilka razy. Początkowo minimalnie prowadzili Madziarzy, ale potem znakomicie zaczął bronić bramkarz „Zebr”, Niklas Landin. Do przerwy kilończycy prowadzili różnicą trzech bramek.

W drugiej połowie Veszprem zacieśniło obronę i przez 9 minut ich bramkarz, Roland Mikler, był niepokonany. Dzięki temu MVM objęlo prowadzenie 17:15. Na krótko, bo THW szybko wyrównało. W ostatnie 10 minut spotkania drużyny wchodziły przy remisie 20:20. Na półtorej minuty przed końcem niemiecka drużyna prowadziła 25:23 i wydawało się, że zagra w finale. Ale Kiel dwa razy straciło piłkę i kilka sekund przed końcem Gasper Marguc po kontrataku wyrównał.

Dogrywka przebiegała już z przewagą Veszprem, które praktycznie się nie myliło, w przeciwieństwie do rywali, którzy popełnili kilka błędów i oddawali nieskuteczne rzuty.

W niedzielę o godzinie 15.15 mecz o trzecie miejsce THW Kiel - PSG Handball, a o 18 wielki finał: Vive Tauron Kielce - MVM Veszprem.

Na trybunach zapowiada się finał przyjaźni, ponieważ kibice z Veszprem i Kielc sympatyzują ze sobą.