Pomogli spełnić świąteczne marzenia czwórki chorych dzieci z...

  Pomogli spełnić świąteczne marzenia czwórki chorych dzieci z powiatu starachowickiego. Fundacja Dziecięca Fantazja nie zawiodła

  Zdjęcie autora materiału

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Trzynastoletnia Madzia z Wąchocka marzyła o tablecie i klockach lego. Już je ma.

  Trzynastoletnia Madzia z Wąchocka marzyła o tablecie i klockach lego. Już je ma.

  Czworo chorych dzieci dostało wymarzone prezenty na gwiazdkę od warszawskiej Fundacji Dziecięca Fantazja.
  Trzynastoletnia Madzia z Wąchocka marzyła o tablecie i klockach lego. Już je ma.

  Trzynastoletnia Madzia z Wąchocka marzyła o tablecie i klockach lego. Już je ma.

  Prezenty przywiozła Patrycja Wróbel, starachowiczanka, członek Zarządu fundacji. Fundacja co roku przed Bożym Narodzeniem spełnia marzenia chorych dzieci, swoich podopiecznych. W tym roku po raz pierwszy w spełnianie marzeń włączył się Hotel Senator, którego właściciele nie tylko użyczyli sali senatorskiej na przedświąteczne spotkanie, ale też ufundowali rower rehabilitacyjny.
  Spełnianie tegorocznych marzeń zaczęło się już w październiku.
  Podczas licytacji w dniu otwarcia Centrum Galardia udało się zebrać 8,5 tysiąca złotych dla Fundacji Dziecięca Fantazja. Drużyna Hotelu Senator wylicytowała certyfikat własności gwiazdy Galardia za pięć tysięcy złotych, a właściciele hotelu Filip Prokop i Arkadiusz Pająk zaoferowali się, że ufundują rower dla Sebastiana Fudali.

  Podziękował piosenką

  Sebastian Fudali nie mógł doczekać się na spełnienie swojego marzenia. Chłopak bardzo ucieszył się z prezentów. Natychmiast chciał wypróbować nowy rower, cieszył się też z nowych sportowych ubrań. Darczyńcom podziękował piosenką. A capella przepięknie zaśpiewał bardzo długą piosenkę o świętach Bożego Narodzenia, dostał wielkie brawa i propozycję występu dla znacznie większego audytorium.

  - W lutym planujemy zorganizować w hotelu drugi Bal Charytatywny. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Fundacji Dziecięca Fantazja. Chcielibyśmy, żeby Sebastian zaśpiewał podczas balu - zaproponowała Anna Pająk, menadżerka Hotelu Senator.
  Sebastian zgodził się bardzo chętnie i jak powiedział - już nie może się doczekać, kiedy będzie mógł wystąpić.

  Wymarzony tablet

  13-letnia Madzia Kwaśniewska przyjechała na spełnianie marzeń z Wąchocka z mamą Bożeną. Dziewczyna w 2009 roku zachorowała na nowotwór.

  - Była chemia, nastąpiła poprawa. Przez rok był spokój, potem pojawił się nawrót choroby. Madzia znów brała chemię. Teraz jest dobrze, jesteśmy pod stałą kontrolą Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu - mówi mama Madzi.

  Madzia, uczennica gimnazjum w Wąchocku, marzyła o własnym tablecie. W paczce, którą dostała od Patrycji Wróbel znalazła nie tylko tablet, ale też zestawy klocków lego. Po odebraniu prezentów już planowała, jakie aplikacje zainstaluje na tablecie. Jako pierwszy ma się u niej zadomowić sympatyczny Pou.

  Konsola pod choinkę

  Pierwszoklasista Dominik Nowakowski, który choruje na wrodzoną łamliwość kości w paczce od Patrycji Wróbel znalazł konsolę play Station3. Były też mniejsze podarunki: model samochodu, klocki lego, gry i książki.

  - Zagram z tatą - zadecydował od razu Dominik.

  To kolejne marzenie, które fundacja spełnia dla Dominika.

  - W wakacje Dominik bardzo chciał zwiedzić lotnisko Okęcie. Dostaliśmy przewodnika, jeździliśmy po płycie lotniska samochodem, byliśmy w jednostce lotniskowej straży pożarnej, odwiedziliśmy sokolników. Mało tego - jeździliśmy policyjnym radiowozem po Warszawie, pływaliśmy motorówką po Wiśle. Dostaliśmy też bon na zakupy w centrum handlowym w Warszawie. Dominik był zachwycony - opowiada mama chłopca, Ewa.

  Smartfon dla nastolatka

  Tegoroczny maturzysta, Paweł Bernaś na spełnianie marzenia przyjechał z Ostrowca. Dostał najmniejszą paczkę, ale z bardzo cenną dla niego zawartością - nowym smartfonem. Osiemnastoletniemu chłopakowi nowy aparat na pewno się przyda.

  Paweł zachorował w wieku 12 lat na anemię aplastyczną szpiku. Leczono go w Kielcach, Warszawie, Krakowie. W końcu jedynym sposobem leczenia okazał się przeszczep szpiku. Dwa i pół roku temu Paweł przeszedł zabieg. Teraz czuje się dobrze, choć jest pod stałą kontrolą lekarza.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu STARACHOWICKIEGO


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone