Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę...

  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  Mateusz Kołodziej

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  ©Krzysztof Krogulec

  Turnieje piłki ręcznej dla uczniów, warsztaty dla nauczycieli, treningi z mistrzami sportu, czy turniej wiedzy o Polsce. To najważniejsze projekty , jakie w najbliższych miesiącach realizował będzie Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  ©Krzysztof Krogulec  O założeniach na najbliższe miesiące władze i pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego poinformowali we wtorek na konferencji prasowej.
  - W każdym semestrze roku szkolnego staramy się przygotowywać innowacyjne, ale i skuteczne oferty dla nauczycieli. Chcemy pomagać nauczycielom, tak żeby prowadzili ciekawe zajęcia, ale były również bardzo skuteczne. A dzieci i młodzież mają odczuwać z tych zajęć radość - mówi Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

  Od kilku lat sztandarowym programem realizowanym wspólnie przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego jest program Dziecięca Piłka Ręczna. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja programu. Program zakłada rozgrywki piłki ręcznej dla uczniów z klas I-III ze wszystkich szkół z naszego regionu oraz rozgrywki dla czwartoklasistów pod nazwą Szczypiorniak IV.

  Warto dodać, że do tej pory, czy przez dwie poprzednie edycje, w programie Dziecięca Piłka Ręczna wystartowało 212 szkół , a w ramach programu Szczypiorniak IV - 72 szkoły. Jak to będzie w tym roku? Do programu Dziecięca Piłka Ręczna (klasy I - III) zgłosiło się 80 szkół podstawowych, które będą brały udział w turniejach powiatowych. Natomiast do programu Szczypiorniak IV zgłosiło się 56 szkół podstawowych. Turnieje powiatowe dla klas I-III rozpoczną się 14 marca (10 turniejów), a dla klas IV - 26 lutego (7 turniejów). Znamy też już terminy turniejów finałowych, do których zakwalifikuje się po 12 najlepszych zespołów. Dla klas I-III turniej finałowy odbędzie się 8 czerwca w hali Legionów w Kielcach, natomiast dla czwartoklasistów, 15 czerwca, również w kieleckiej hali Legionów.

  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – chcąc wzbogacić wychowanie fizyczne najmłodszych o kolejne gry zespołowe włączyło do programu Dziecięca Piłka Ręczna cykl warsztatów pod nazwą „Sportowy elementarz”. W zajęciach bierze udział 104 nauczycieli. Zajęcia są realizowane w pięciu grupach w wybranych szkołach województwa. Podczas warsztatów nauczyciele uczą się, jak prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego, poznają tajniki treningów wszystkich gier zespołowych, nie tylko piłki ręcznej, ale także koszykówki, czy siatkówki. To jednak nie koniec sportowych akcentów, gdyż kilka dni temu, 6 lutego Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało „Trening z Mistrzami”, czyli niecodzienny trening piłki ręcznej , który poprowadzili znani piłkarze ręczni PGE Vive Kielce, Mateusz Jachlewski i Michał Jurecki. Zajęcia prowadzone przez gwiazdy kieleckiego szczypiorniaka skierowane były głównie do nauczycieli, by przekazać im, jak można ciekawie prowadzić zajęcia z piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego.

  Tamte zajęcia obserwowało około 50 pedagogów ze świętokrzyskich szkół. Już teraz wiemy, że planowana jest kolejna edycja „Treningu z Mistrzami”. Następny taki trening odbędzie się już w kwietniu, a poprowadzą go prawdopodobnie inne gwiazdy PGE Vive, Krzysztof Lijewski i Mariusz Jurkiewicz. To jedna nie koniec bogatej oferty sportowej dla nauczycieli. W marcu dla nauczycieli wychowania fizycznego planowane są zajęcia z gimnastyki, a także cykl szkoleń dotyczących przepisów gry w piłkę ręczną.

  Nowym pilotażowym projektem jest program Kultura Uczenia Się, który ma rozwijać warsztat pracy nauczycieli. Konferencja inauguracyjna projekt odbędzie się już w piątek 15 lutego w kinie Moskwa w Kielcach. Zajęcia dla nauczycieli będą natomiast trwać od marca do września. Pedagodzy poznają innowacyjne metody uczenia, dowiedzą się też, jak odpowiednio motywować i oceniać uczniów. W marcu ruszy też program Moja Wielka przygoda - Polska. W trakcie jego trwania zostanie rozegrany między innymi turniej wiedzy o Polsce dla uczniów z wykorzystaniem gry Quiz - Historia Polski”.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce