Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę...

  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  Mateusz Kołodziej

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  ©Krzysztof Krogulec

  Turnieje piłki ręcznej dla uczniów, warsztaty dla nauczycieli, treningi z mistrzami sportu, czy turniej wiedzy o Polsce. To najważniejsze projekty , jakie w najbliższych miesiącach realizował będzie Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
  Ponad 130 szkół z województwa zagra w dziecięcą piłkę ręczną. Będą też szkolenia dla nauczycieli (WIDEO)

  ©Krzysztof Krogulec  O założeniach na najbliższe miesiące władze i pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego poinformowali we wtorek na konferencji prasowej.
  - W każdym semestrze roku szkolnego staramy się przygotowywać innowacyjne, ale i skuteczne oferty dla nauczycieli. Chcemy pomagać nauczycielom, tak żeby prowadzili ciekawe zajęcia, ale były również bardzo skuteczne. A dzieci i młodzież mają odczuwać z tych zajęć radość - mówi Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

  Od kilku lat sztandarowym programem realizowanym wspólnie przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego jest program Dziecięca Piłka Ręczna. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja programu. Program zakłada rozgrywki piłki ręcznej dla uczniów z klas I-III ze wszystkich szkół z naszego regionu oraz rozgrywki dla czwartoklasistów pod nazwą Szczypiorniak IV.

  Warto dodać, że do tej pory, czy przez dwie poprzednie edycje, w programie Dziecięca Piłka Ręczna wystartowało 212 szkół , a w ramach programu Szczypiorniak IV - 72 szkoły. Jak to będzie w tym roku? Do programu Dziecięca Piłka Ręczna (klasy I - III) zgłosiło się 80 szkół podstawowych, które będą brały udział w turniejach powiatowych. Natomiast do programu Szczypiorniak IV zgłosiło się 56 szkół podstawowych. Turnieje powiatowe dla klas I-III rozpoczną się 14 marca (10 turniejów), a dla klas IV - 26 lutego (7 turniejów). Znamy też już terminy turniejów finałowych, do których zakwalifikuje się po 12 najlepszych zespołów. Dla klas I-III turniej finałowy odbędzie się 8 czerwca w hali Legionów w Kielcach, natomiast dla czwartoklasistów, 15 czerwca, również w kieleckiej hali Legionów.

  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – chcąc wzbogacić wychowanie fizyczne najmłodszych o kolejne gry zespołowe włączyło do programu Dziecięca Piłka Ręczna cykl warsztatów pod nazwą „Sportowy elementarz”. W zajęciach bierze udział 104 nauczycieli. Zajęcia są realizowane w pięciu grupach w wybranych szkołach województwa. Podczas warsztatów nauczyciele uczą się, jak prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego, poznają tajniki treningów wszystkich gier zespołowych, nie tylko piłki ręcznej, ale także koszykówki, czy siatkówki. To jednak nie koniec sportowych akcentów, gdyż kilka dni temu, 6 lutego Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało „Trening z Mistrzami”, czyli niecodzienny trening piłki ręcznej , który poprowadzili znani piłkarze ręczni PGE Vive Kielce, Mateusz Jachlewski i Michał Jurecki. Zajęcia prowadzone przez gwiazdy kieleckiego szczypiorniaka skierowane były głównie do nauczycieli, by przekazać im, jak można ciekawie prowadzić zajęcia z piłki ręcznej na lekcjach wychowania fizycznego.

  Tamte zajęcia obserwowało około 50 pedagogów ze świętokrzyskich szkół. Już teraz wiemy, że planowana jest kolejna edycja „Treningu z Mistrzami”. Następny taki trening odbędzie się już w kwietniu, a poprowadzą go prawdopodobnie inne gwiazdy PGE Vive, Krzysztof Lijewski i Mariusz Jurkiewicz. To jedna nie koniec bogatej oferty sportowej dla nauczycieli. W marcu dla nauczycieli wychowania fizycznego planowane są zajęcia z gimnastyki, a także cykl szkoleń dotyczących przepisów gry w piłkę ręczną.

  Nowym pilotażowym projektem jest program Kultura Uczenia Się, który ma rozwijać warsztat pracy nauczycieli. Konferencja inauguracyjna projekt odbędzie się już w piątek 15 lutego w kinie Moskwa w Kielcach. Zajęcia dla nauczycieli będą natomiast trwać od marca do września. Pedagodzy poznają innowacyjne metody uczenia, dowiedzą się też, jak odpowiednio motywować i oceniać uczniów. W marcu ruszy też program Moja Wielka przygoda - Polska. W trakcie jego trwania zostanie rozegrany między innymi turniej wiedzy o Polsce dla uczniów z wykorzystaniem gry Quiz - Historia Polski”.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.