Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 150 seniorów bawiło się na Środowiskowym Dniu Babci i Dziadka w Publicznej Szkole w Obrazowie [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
Wspólne świętowanie w gminie Obrazów Dnia Babci i Dziadka stało się już tradycją.
Wspólne świętowanie w gminie Obrazów Dnia Babci i Dziadka stało się już tradycją. Klaudia Tajs
Występy przedszkolaków i uczniów, spektakl w wykonaniu rodziców, poczęstunek i tańce, to wszystko przygotowali organizatorzy Środowiskowego Dnia Babci i Dziadka, jaki zorganizowano dla seniorów z gminy Obrazów w tamtejszej Publicznej Szkole Podstawowej. Na obchody przyszło ponad 150 babć i dziadków, którzy nie kryli, że jest to dla nich wyjątkowe wydarzenie.

Wspólne świętowanie w gminie Obrazów Dnia Babci i Dziadka stało się już tradycją.

Marta Socha nauczyciel w Szkole Podstawowej w Obrazowie przypomniała, że społeczność szkolna właśnie w ten sposób celebruje Dzień Babci i Dziadka od 20 lat. Nauczycieli wspierają rodzice uczniów, którzy bardzo angażują się w działalność szkoły. - Co roku organizujemy dla babć i dziadków uroczystość środowiskową połączoną z choinką noworoczną dla dzieci - przypomniała Marta Socha. - Zawsze odbywa się to w sobotę, abyśmy mogli wspólnie świętować.

W gronie licznie przybyłych babć i dziadków była Alfreda Piętowska z Lenarczyc, która oglądając bogaty program artystyczny nie kryła wzruszenia. - Mam 75 lat, sześcioro wnuków i dwoje prawnuków - wyliczyła pani Alfreda. - Trzeba być babcią szczerą, kochającą, troskliwą o swoje dzieci, wnuki i prawnuki. W naszym wieku pozostało nam tylko martwić się. Musimy być opiekuńczy. Ten dzień jest dla mnie bardzo uroczysty i wzruszający. Nie mogę się na to napatrzyć.
Pani Alfreda podkreśliła, że bycie babcią zobowiązuje także do serwowania ulubionych przez dzieci posiłków. - Gotuję na życzenie - mówiła. - To najczęściej zupa pomidorowa, kluski, pierogi, naleśniki i parowańce. To jest dziecięcy przysmak. To co lubią, to im gotuję.

Program tegorocznych obchodów był bardzo ciekawy a scenariusz był przygotowywany już od jesieni. Uczniowie prezentowali się w układach tanecznych przypominając polskie tańce narodowe i tańce współczesne. Były krótkie prezentacje teatralne, wiersze i piosenki. Gościem szczególnym była Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej, spod Dąbrowy Tarnowskiej. - Orkiestra przyjechała do nas dzięki mojemu szwagrowi, który kilka lat grał w tej orkiestrze, a teraz mieszka w Żurawicy - dodała nauczycielka.

Prezentacje zakończył spektakl niespodzianka w wykonaniu rodziców z grupy sześciolatków, którzy wystąpili w inscenizacji pod tytułem "Rzepka".

Po poczęstunku była wspólna zabawa taneczna.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!



Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?



Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków




One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom



Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Jedziesz na ferie? Niewiedza może Cię drogo kosztować

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie