Ponad 200 badmintonistów rywalizowało w Pucharze Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie

/PST/
Wiktoria Dąbczyńska zdobyła trzy srebrne medale w Pucharze Gór Świętokrzyskich.
Wiktoria Dąbczyńska zdobyła trzy srebrne medale w Pucharze Gór Świętokrzyskich. archiwum
W hali sportowej w Suchedniowie odbył się kolejny badmintonowy Międzynarodowy Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich. Wystartowało w nim 202 zawodników z klubów polskich oraz białoruskich, łotewskich i ukraińskich. Miejscowi wywalczyli trzy medale.

Trzykrotnie na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Dąbczyńska rywalizująca w kategorii wiekowej do lat 17. W singlu uległa Karolinie Władzińskiej (Ruch Piotrków Trybunalski) 2:3. W deblu wspólnie z wyżej wymienioną przegrały z Białorusinkami Julią Bajaruską/Mariną Werbicką 2:3. Trzecie srebro suchedniowianka wywalczyła w mikście, w parze z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko).

Przegrali oni z białoruskim duetem Dimitrij Kuśmicki/Werbicka 1:3. W finale najmłodszej kategorii U-11 doszło do siostrzanej konfrontacji dwóch zawodniczek miejscowego Orlicza. Julia Pająk zwyciężyła Julię Pajek 2:1. Pozostali suchedniowianie odpadali we wcześniejszych fazach turnieju, ale generalnie nie zawiedli, gdyż przyszło im mierzyć się z faworytami. Do Suchedniowa przyjechała krajowa czołówka w poszczególnych kategoriach oraz tradycyjnie silni badmintoniści z zagranicy.