MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 200 laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w Świętokrzyskiem! Mają otwarte drzwi do wymarzonych liceów

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 12 lat
Ponad 200 uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych otrzymało tytuły laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Osoby te otrzymają zaświadczenia, dzięki którym będą mogły wybrać dowolną szkołę średnią i powędrują na sam szczyt listy rekrutacyjnej. Zobaczcie, kto znalazł się w gronie najlepszych z najlepszych we wszystkich świętokrzyskich powiatach oraz w Kielcach.

Ponad 200 uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych z prestiżowymi tytułami laureatów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

Organizatorem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych jest Kuratorium Oświaty w Kielcach, przy współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W tym roku dyplomy i medale otrzyma 213 uczniów z województwa świętokrzyskiego, uroczysta gala będzie miała miejsce 26 kwietnia.

- Konkursy przedmiotowe już się zakończyły, jest 213 laureatów - wyjaśnia świętokrzyski Kurator Oświaty, Piotr Łojek dodając, że największą popularnością cieszyła się matematyka, język polski i biologia. - Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, samorządowców oraz przede wszystkim uczniów na galę na której oficjalnie nagrodzimy laureatów - zaprasza Piotr Łojek.

- Konkursy przedmiotowe już się zakończyły, jest 213 laureatów - wyjaśnia świętokrzyski Kurator Oświaty, Piotr Łojek dodając, że największą popularnością
- Konkursy przedmiotowe już się zakończyły, jest 213 laureatów - wyjaśnia świętokrzyski Kurator Oświaty, Piotr Łojek dodając, że największą popularnością cieszyła się matematyka, język polski i biologia. - Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, samorządowców oraz przede wszystkim uczniów na galę na której oficjalnie nagrodzimy laureatów. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Targach Kielce - zaprasza Piotr Łojek.

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

W tym roku przeprowadzono konkursy z 10 przedmiotów: z języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, chemii, geografii, historii, matematyki, biologii, fizyki i informatyki

Laureaci konkursów przedmiotowych Kielce

Uczniowie z Kielc zdominowali konkursy zdobywając aż 89 tytułów laureata! Szczególne gratulacje dla Karoliny Żelaznej z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kielcach, która zdobyła aż cztery tytuły - najwięcej w całym województwie; z biologii, fizyki, geografii i...języka polskiego. Potrójnym laureatem został Radosław Sikora z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia - z matematyki, fizyki i informatyki. Dodatkowo do kilkorga uczniów trafiły po dwa tytuły. Zdobyli je: Zuzanna Barabasz z Katolickiej Szkoły Podstawowej imienia Maryi z Nazaretu z matematyki i chemii; Małgorzata Sikora z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia - z informatyki i języka angielskiego; Lila Mielnik z języka polskiego i języka niemieckiego oraz Dawid Stramski z matematyki i języka angielskiego - oboje z I Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja.

Jeśli chodzi o szkoły to w tym roku laureaci są aż z 27 placówek co w przeszłości rzadko się zdarzało. Najwięcej tytułów, aż 10 zdobyli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Reja; 9 ma Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia; po 7 mają Katolicka Szkoła Podstawowa imienia Maryi z Nazaretu i Szkoła Podstawowa numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego; po 6 tytułów dla: Szkoły Podstawowej Integracyjnej numer 11 imienia Bohaterów Warszawy, Szkoły Podstawowej numer 28 imienia Żołnierzy 4 Pułku Piechoty "Czwartaków"; po 5 tytułów mają: Akademicka Szkoła Podstawowa Shakespeare Primary School i Szkoła Podstawowa numer 39 imienia Stanisława Moniuszki.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat buski

W sumie uczniowie z powiatu buskiego zdobyli 16 tytułów laureata.

Szczególne gratulacje dla Filipa Lalewicza z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Stanisława Staszica w Busku-Zdroju, który zdobył dwa tytuły laureata - z biologii i języka angielskiego.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Stanisława Staszica w Busku-Zdroju. Buska "2" ma trzy tytuły a "3" - dwa tytuły. W sumie szkoły gminy Busko mają aż 11 tytułów, z gminy Pacanów 2, z gminy Gnojno 2 oraz gminy Solec-Zdrój - 1.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat jędrzejowski

W sumie uczniowie z powiatu jędrzejowskiego zdobyli 8 tytułów laureata.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Szkoła Podstawowa imienia 24 lutego 1863 roku w Małogoszczu. W sumie szkoły gmin Jędrzejów, Sobków i Małogoszcz mają po 2 tytuły, szkoły z gmin Sędziszów i Imielno po 1.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat kazimierski

W sumie uczniowie z powiatu kazimierskiego zdobyli cztery tytuły laureata.

Szczególne gratulacje dla Jakuba Wilka z Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej, który zdobył dwa tytuły laureata - z języka polskiego i języka angielskiego.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej. Kazimierska "jedynka ma trzy tytuły a "trójka" - jeden.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat konecki

W sumie uczniowie z powiatu koneckiego zdobyli 5 tytułów laureata.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata ma Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Fałkowie. W sumie szkoły z gminy Fałków mają 3 tytuły, szkoły z gmin Radoszyce i Końskie po 1.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat opatowski

W sumie uczniowie z powiatu opatowskiego zdobyli tylko dwa tytuły laureata.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat ostrowiecki

W sumie uczniowie z powiatu ostrowieckiego zdobyli 7 tytułów laureata.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 imienia Stefana Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sumie szkoły z Ostrowca mają 6 tytułów laureata, tylko jeden przypadł szkole spoza Ostrowca - mowa o Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat pińczowski

W sumie uczniowie z powiatu pińczowskiego zdobyli tylko 2 tytuły laureata.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat kielecki

W sumie z powiatu kieleckiego mamy 46 tytułów laureata. Największe gratulacje należą się uczniom, którzy zdobyli te prestiżowe tytuły z dwóch przedmiotów. Filip Kwaśniewski ze Szkoły Podstawowej imienia generała Władysława Sikorskiego w Woli Jachowej, gmina Górno jest laureatem konkursów z matematyki i fizyki; Fabian Świtek ze Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Cedzynie, gmina Górno jest laureatem konkursów z historii oraz geografii; Jakub Sabat ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego jest laureatem konkursów z fizyki i matematyki.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat sandomierski

W sumie uczniowie z powiatu sandomierskiego zdobyli tylko 5 tytułów laureata.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Mikołaja Kopernika w Sandomierz - 3, Szkoła Podstawowa imienia Powstańców Styczniowych w Dwikozach ma 2 tytuły.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat skarżyski

W sumie uczniowie z powiatu skarżyskiego zdobyli 5 tytułów laureata.

Spośród szkół najwięcej tytułów laureata dla Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej. W sumie szkoły ze Skarżyska-Kamiennej mają 3 tytuły, a z gmin Suchedniów i Skarżysko Kościelne po 1.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat starachowicki

W sumie uczniowie z powiatu starachowickiego zdobyli 7 tytułów laureata.

Szczególne gratulacje dla Krystiana Piełudzia ze Szkoły Podstawowej nr6 im. Obrońców Westerplatte w Starachowicach, który zdobył dwa tytuły laureata - z chemii i geografii.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat staszowski

W sumie uczniowie z powiatu staszowskiego zdobyli aż 13 tytułów laureata.

Laureaci konkursów przedmiotowych powiat włoszczowski

W sumie uczniowie z powiatu włoszczowskiego zdobyli tylko 3 tytuły laureata. Dwa tytuły laureata trafiły do szkół w gminie Krasocin. Jeden do szkoły we Włoszczowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie