Ponad 250 pływaków z Polski i Ukrainy wystartowało w Kielcach. Walczyli o puchar prezydenta

Dorota Kułaga
Pływacy Salosu Cortile Kielce wygrali punktację klubową open.
Pływacy Salosu Cortile Kielce wygrali punktację klubową open. Fot. MOSiR Kielce
Na pływalni Orka w Kielcach odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta. Wystartowało ponad 250 zawodników z Polski i Ukrainy.

Na uroczystym otwarciu byli między innymi wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: 12 lat i młodsi, 13 - 14 lat, 15 lat i starsi. Punktacje klubową open wygrali zawodnicy Salosu Cortile Kielce, drugie miejsce zajął KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a trzecie G-8 Bielany Warszawa.

W rankingu medalowym zwyciężył KSZO Ostrowiec - 35 medali (11 złotych, 10 srebrnych, 14 brązowych). Na drugiej pozycji sklasyfikowano klub G-8 Bielany Warszawa - 35 medali (10 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych), na trzeciej Salos Cortile Kielce - również 35 medali (10 złotych, 13 srebrnych, 12 brązowych). Orka MOSiR Kielce wywalczyła cztery brązowe medale.

Organizatorami zawodów byli Urząd Miasta Kielce - Wydział Kultury, Sportu i Promocji, sekcja pływacka Salos Cortile Kielce i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

[b]Najlepsi zawodnicy[b]

Dziewczęta: 15 lat i starsze: Paulina Rogowska (Salos Cortile Kielce); 13 - 14 lat: Weronika Latała (Barakuda Starachowice); 12 lat i młodsze: Marta Rakowska (Vega Dobrodzień).

Chłopcy: 15 lat i starsi: Oleksij Khnykin (VMPDU Winnica); 13-14 lat: Aleksander Kuś (Alfa Bukowno); 12 lat i młodsi: Tomasz Litwa (Salwator Kraków).