Ponad pół setki zawodników wzięło udział w III Kazimierskim Biegu Szlakiem Megalitów

Adam Ligiecki
Sylwester Lepiarz wygrał w biegu głównym megalitów.
Sylwester Lepiarz wygrał w biegu głównym megalitów. ADAM LIGIECKI
Bieg główny wygrał Sylwester Lepiarz.

To było radosne święto biegania. Dla młodzieży i dorosłych, dla profesjonalistów i amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Niezależnie od czasów i kolejności miejsc ma mecie - wygrali wszyscy!

Najwięcej uwagi, to oczywiste, przykuwał bieg główny - open, na 10 kilometrów. Trasa prowadziła w rejonie zbiornika retencyjnego, w pobliżu słynnych kazimierskich megalitów - odkrycia archeologicznego sprzed 5,5 tysiąca lat.
Najszybciej pokonał ją faworyt - Sylwester Lepiarz. Biegacz z Waśniowa koło Ostrowca Świętokrzyskiego, który wygrał trzecią imprezę w krótkim okresie czasu, nie dał szans rywalom. Pierwszy minął metę, w czasie: 33 minuty i 34 sekundy. Trzecią lokatę zajął Łukasz Sadło z podkazimierskich Jakuszowic. Najlepsza wśród pań okazała się Agnieszka Lisowska-Woś z Niepołomic, a w czołówce była także Magdalena Bucka, nauczycielka kazimierskiego liceum.

Młodzież ścigała się na krótszym dystansie - 1 kilometra. Pierwsze miejsca zajęli: szkoły podstawowe - Milena Woś, Dawid Coulibaly, Roksana Kozik i Mateusz Zimnicki; gimnazja - Natalia Podsiadło i Kamil Jagielnik. Były pamiątkowe medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. III_Kazimierski Bieg Szlakiem Megalitów zorganizował Kazimierski Ośrodek Sportowy. Kolejna, czwarta edycja - w ostatnią niedzielę września 2016 roku.