Ponad sto osób biegło po Złoty Jawor w Jaworzni. Wygrał Andrzej Lachowski

/dor/
Andrzej Lachowski ze Stąporkowa wygrał niedzielny bieg o Złoty Jawor w Jaworzni. Fot. Dorota Kułaga
W niedzielę w podkieleckiej Jaworzni odbył się VII Międzynarodowy Bieg na 10 kilometrów o Złoty Jawor. Wygrał Andrzej Lachowski ze Stąporkowa.

W biegu głównym wystartowały 104 osoby, byli w tym gronie zawodnicy z Polski i Ukrainy. Wygrał Andrzej Lachowski ze Stąporkowa, medalista mistrzostw Polski w biegach górskich. O prawie minutę wyprzedził Macieja Cyrana z Krakowa. Na 40 pozycji sklasyfikowany został Dariusz Kwiatkowski, organizator tej ciekawej imprezy.

Wśród kobiet triumfowała Natalia Jakimowicz z Ukrainy. Bieg rozgrywany był w dużym upale, mocno dał się we znaki niektórym zawodnikom. Jeden z biegaczy zasłabł na trasie i został odwieziony do szpitala.
-Upał dawał się mocno we znaki, ale frekwencja dopisała, bieg główny, jak zawsze, był ciekawy. Andrzej Lachowski tym razem był najmocniejszy i wygrał zasłużenie - powiedział Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wyniki biegu głównego: mężczyźni - 1. Andrzej Lachowski (Stąporków) - 32.49, 2. Maciej Cyran (Kraków) - 33,42, 3. Paweł Raczyński (Annopol SKB Kraśnik) - 34,55, 4. Rafał Czarnecki (Bliżyn) - 36,00, 8. Piotr Rodzik (KKL Kielce) - 37,35, 12. Andrzej Huk (Jawor Jaworznia) - 38,19, 14. Zenon Stępień (KKL) - 38,31, 16. Sylwester Dudek (LKB Rudnik) - 38,57, 17. Sławomir Niedziela (Szewna) - 38,57, 19. Karol Graba (LKB Rudnik) - 39.34; kobiety - Natalia Jakimowicz (Ukraina) - 40,04, 2. Katia Semirak (Ukraina) - 41.30, 3. Anna Posmysz (AZS Kraków) - 44,32, 4. Karolina Gacoń (LKB Rudnik) - 44,55. 5. Izabela Komar (LKB Rudnik) - 48,24.

Zwycięzcy biegów dzieci i młodzieży: rocznik 99 i młodsi: 400 m: Gabriela Dąbek (SP Jaworznia), Kamil Wierzbowski (SP Jaworznia), rocznik 1998-97: 800 m: Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik), Paweł Bielawski (Jawor Jaworznia), gimnazja: Bartłomiej Wrona (Gimnazjum 3 Krężnica).