Ponad stu zawodników startowało w finale ligi pływackiej

Dorota KUŁAGA [email protected]
Na najwyższym podium Adrianna Kucypera, która wygrała wyścig na 25 metrów stylem klasycznym w klasach I-II. Z prawej Olga Pruszkowska, z lewej Maria Siuda i Małgorzata Jasieńczuk. fot. Kamil Markiewicz
Na pływalni Delfin przy ulicy Krakowskiej w Kielcach odbył się finał II Edycji Ligi Szkół Podstawowych. Startowało w nim ponad stu młodych pływaków, drużynowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 25 z Kielc.

Alicja Kozłowska, była utytułowana pływaczka, organizator ligi:

- Jestem mile zaskoczona tym, co dzieje się wśród dzieci, jeśli chodzi o pływanie. Szkody zaczęły więcej pracować, dużo pomagają też kluby. To były bardzo ciekawe zawody, drużynowo pewne zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa numer 25.

W finałowych zawodach rywalizowali uczniowie ośmiu szkół podstawowych. Zwycięzca zgromadził 694 punkty.

WYGRALI 13 KONKURENCJI

Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa numer 27 - 253 punkty, Katolicka Szkoła Podstawowa - 185 punktów, Szkoła Podstawowa nr 28 - 170 punktów. Organizatorem tych ciekawych zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Na pływalni Delfin świetnie radzili sobie zawodnicy Szkoły Podstawowej numer 25, którzy wygrali aż 13 z 24 rozegranych konkurencji. Młodzi pływacy rywalizowali w czterech stylach - dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym na dystansach od 25 do 100 metrów, w zależności od wieku.

3. Mikołaj Łojek (SP 12).

W piątek, 27 maja, na pływalni Delfin przy ulicy Krakowskiej odbędą się finałowe zawody II edycji Ligi Szkół Gimnazjalnych, początek o godzinie 10.