Popisowy występ Damiana Nogi z Żaczka Połaniec w Biegu Siarkowca

Piotr Szpak
Damian Noga z Żaczka Połaniec po raz drugi z rzędu wygrał Bieg Siarkowca
Damian Noga z Żaczka Połaniec po raz drugi z rzędu wygrał Bieg Siarkowca Grzegorz Lipiec
Po raz drugi z rzędu zawodnik Żaczka Połaniec Damian Nogi okazał się triumfatorem Tarnobrzeskiego Biegu Siarkowca. W niedzielne południe wygrał 36 edycję tej imprezy.

Trasa biegu prowadziła sprzed bramy Zakładów Chemicznych Siarkopol w Machowie na Plac Bartosza Głowackiego, gdzie usytuowana została meta.

Nim zawodniczki i zawodnicy przystąpili do rywalizacji nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok którego przebiegali rywalizujący zebrały się ciemne chmury, z których lunął deszcz. Na szczęście był on krótkotrwały, a w momencie kiedy uczestnicy biegu mieli kilometr do mety za świeciło piękne słońce. Później przez chwilę znów padało.

- Ten początkowy deszcz był solidny, ale później już było fajnie i biegło mi się dobrze - mówił lekkoatleta klubu z Połańca.

Damian Noga wygrał w imponującym stylu uzyskując czas 31,52 minuty, drugi był Ukrainiec Denis Slobodianijuk, który uzyskał czas prawię o minutę gorszy od triumfatora 32,50, a trzeci linię mety minął zawodnik Klubu Biegacza Krościenko Wyżne Konrad Dziedzic uzyskując czas 32,55.

Jako szósty linię mety minął najlepszy zawodnik z naszego regionu reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza Bogdan Dziuba.

Po raz 25 w tarnobrzeskim biegu wystartował Stanisław Młynarski z Zarzecza, który przez wiele lat docierał do Tarnobrzega na swoim rowerze, tym razem przyjechał autokarem razem w reprezentantami Stalowowolskiego Klubu Biegacza.

- Jestem bardzo zadowolony, do w kategorii wiekowej powyżej 60 lat zająłem drugie miejsce. Bieg był fajny, a mnie jechało się do Tarnobrzega bardzo dobrze, w każdym razem wygodniej niż na rowerze - uśmiechnął się zarzeczanin.

Rywalizację kobiet wygrała Natalia Batrak z Prefabetu Śniadowo Łomża 36,80 przed Ukrainkami Julią Igwafową 37,00 oraz Olesią Smofzenko 38,23.

Tradycyjnie już Biegowi Siarkowca towarzyszyły imprezy młodzieżowe oraz wzbudzająca corocznie wiele emocji sztafeta przedszkolaków. Wśród tych, którzy dopingowali najmłodszych był także prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

Materiał oryginalny: Popisowy występ Damiana Nogi z Żaczka Połaniec w Biegu Siarkowca - Echo Dnia Podkarpackie