Porażka AZS Politechniki na początek turnieju finałowego

kw
Od porażki z gospodarzami, drużyną AZS AGH Kraków rozpoczęła AZS Politechnika Świętokrzyska w piątek finałowy turniej o awans do drugiej ligi koszykarzy. Do drugiej ligi awansuje zwycięzca trzydniowych zmagań.

AZS AGH Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska 81:70 (28:16, 17:13, 14:18, 22:23)

AZS Politechnika: Kowalski 5, Cymbalak 9, Jastrząb 9, Sikora 19, Strzałka 16, Paluch 0, Borowicki 4, Osuch 2, Głębicki 2, Foltyn 4.

- Szwankowała skuteczność z półdystansu, i niestety to jest nasza stała bolączka, ponieważ cały mecz był wyrównany, a gospodarze "zrobili" przewagę w drugiej kwarcie właśnie po rzutach za trzy punkty - powiedział Stanisław Dudzik, trener AZS Politechniki.

Pod koniec trzeciej kwarty koszykarzom Politechniki udało się zbliżyć do rywali na siedem punktów, ale na więcej gospodarze nie pozwolili.

W drugim piątkowym meczu: Siemaszka Piekary - Cracovia Kraków 100:80.

Program turnieju: sobota: Politechnika - Siemaszka godz. 15), Cracovia - AGH, niedziela: Cracovia - Politechnika (16), AGH - Siemaszka.