Porażka Dafi Społem z Treflem w Gdańsku 0:3

W meczu 25 kolejki PLusLigi Dafi Społem przegrało z Trefl w Gdańsku 0:3.

Lotos Trefl – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
Sanders 3, Schulz 19, Szalpuk 12, Ferens 8, Mc Donnell 6, Nowakowski 9, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 2, Kozłowski, Niemiec,.
Dafi Społem: Stepień, Dokić 15, Wachnik 7, Pawlinski 7, Nalobin 7, Morozow 9, Czunkiewicz (libero) oraz Biniek (libero) Superlak 2, Adamski 1.
MVP meczu: Damian Schulz (Trefl Gdańsk)
Sędziowali: Waldemar Niemczura i Piotr Król.

Przebieg: I set: 1:0, 5:1, 8:2, 10:3. 13:6. 18:14, 20:15, 21:16, 22:18, 24:18, 25:18. II set: 1:0, 3:3, 6:3, 8:4, 11:5, 11:7, 14:9, 15:10, 17:12, 20:13, 23:14, 23:15, 24:19, 25:19. III set: 0:1, 2:2, 2:3, 3:3, 6:6, 6:7, 8:9, 10:10, 12:13, 16:16, 18:16, 21:16, 22:18, 24:19, 25:21.

Kielczanie stanęli w Gdańsku przed bardzo trudnym zadaniem, ale muszą szukać punktów w każdym meczu, jeśli chcą marzyć o pozostaniu w PlusLidze. Niestety, nie udało się zdobyć nawet jednego, choć trener Dariusz Daszkiewicz chwalił swój zespół.

-Zagraliśmy najlepsze spotkanie z tych ostatnich, ale Trefl również zagrał bardzo dobre z 60 procentową skutecznością w ataku. W naszej drużynie wyróżniał się Tomislav Dokić, który zdobył 15 punktów - ocenił trener Daszkiewicz

Mecz w Ergo Arenie zaczął się dla kielczan źle, a gdy przegrywali 1:4, trener Daszkiewicz wziął pierwszy czas. Rozpędzeni gospodarze zdobywali kolejne punkty, szybko zrobiło się 10:3 i trener kielczan ratował się drugą przerwą. Gospodarze utrzymywali jednak przewagę, choć trzeba przyznać, że kielczanie poprawili grę. Kilka udanych akcji przeprowadzili środkiem, punktował też Tomislav Dokić. Nie udało się jednak nawiązać walki w końcówce i gospodarze wygrali pierwszą partię zdecydowanie, po ostatnim udanym ataku Ferenca.
Początek drugiego seta był bardziej zacięty, ale potem znów do głosu doszli gospodarza, którzy byli dokładniejsi w ataku.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Dafi Społem trzymało się do stanu po 16, ale wtedy dwa punkty zdobyli gospodarze i trener Daszkiewicz wziął czas. Nie zatrzymało to jednak Trefla, który zdobył kolejne punkty po akcjach Szalpuka, Schulza i Nowakowskiego. Przy stanie 21:16 Daszkiewicz znów wziął czas, ale gospodarze kontrolowali już przebieg końcówki, wygrali kolejną partię i cały mecz.
Dafi Społem wciąż jest ostatnie w tabeli i szanse na pozostanie w PlusLidze są, niestety, coraz mniejsze.

W sobotę 17 marca, Dafi Społem rozegra bardzo ważny mecz z BBTS w Bielsku-Białej. Tylko wygrana daje nadzieje na pozostanie w PlusLidze.