Porażka i remis Korony Kielce w sparingach z Zagłębiem Sosnowiec. To był ostatni sprawdzian przed inauguracją wiosny w Fortuna 1 Lidze

Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce w piątek rozegrali dwa mecze kontrolne przed inauguracją rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. Zmierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwsze spotkanie przegrali 0:1, a w drugim zremisowali 1:1.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Vamara Sanogo 73.
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina (27. Bojańczyk, 46. Frączczak) - Podgórski, Szpakowski, Gąsior (65. K. Turek), Takač, Łukowski - Szykawka.
Zagłębie: Gliwa - Dalić, Jończy, Kamiński, Borowski - Szumilas, J. Oliveira, Gojny, Banaszewski, Pawłowski - Sanogo.
Żółte kartki: Łukowski, Szpakowski, Malarczyk (Korona).
Czerwona kartka: Sanogo (75 min, Zagłębie, za dwie żółte).

Jedyna bramka padła w 73. minucie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykończył Vamara Sanogo, pokonując Konrada Forenca.
Żółto-Czerwoni po stracie bramki próbowali szybko odpowiedzieć, ale brakowało precyzji na polu karnym rywala. W końcówce spotkania mocnym strzałem popisał się Jewgienij Szykawka, ale Michał Gliwa tym razem też nie dał się zaskoczyć.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0)
Bramki: Artur Amroziński 31 - Mateusz Popczyk 50
Korona: Zapytowski (46. Sandach) - Majewski, Zebić, Seweryś, Corral - Petrović (72. K. Turek), F. Oliveira (64. Bojańczyk), Sewerzyński, Strzeboński - Górski, Amroziński (58. zawodnik testowany).
Zagłębie: Bielikow - Chęciński (67. Barć), Duriska, Bodzioch, Chechelski (46. Płuciennik) - Troć, Korzeniecki, Seedorf, Bryła (58. Nowak), Dziedzic (73. Kozłowski) - Popczyk.
Żółta kartka: Seweryś (Korona).

W 31. minucie na bramkę Zagłębia uderzył Roberto Corral, ale futbolówkę zdołał jeszcze wybić przed siebie Kamil Bielikow. Do piłki dopadł jednak Artur Amroziński i umieścił ją w bramce. W 50. minucie do remisu doprowadził Mateusz Popczyk, który strzałem z lewej strony boiska pokonał Adriana Sandacha.

Po stracie gola Korona ruszyła do ataku. Na bramkę Zagłębia strzelali Miłosz Strzeboński, Jakub Górski i Dawid Błanik, ale znowu brakowało precyzji. I drugi sparing zakończył się remisem.

W sobotę, 26 lutego o godzinie 12.40 Korona rozpocznie pierwszy w tym roku mecz w Fortuna 1 Lidze. Na Suzuki Arenie zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. To będzie pierwszy ligowy pojedynek trenera Leszka Ojrzyńskiego po powrocie do Kielc. Gospodarze liczą w tym pojedynku na gorący doping swoich kibiców.

Poznaliśmy też termin domowego spotkania Korony z Resovią Rzeszów. Spotkanie 23. kolejki Fortuna 1 Ligi odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godzinie 12:40. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.