Porażka KKP Korona, remis Korony w Makroregionalnej Lidze Juniorów (zdjęcia)

/SAW/
W ataku na bramkę TOP 54 Biała Podlaska  Adrian Uniat z Korony Kielce.
W ataku na bramkę TOP 54 Biała Podlaska Adrian Uniat z Korony Kielce. Sławomir Stachura
Nasze drużyny nie wykorzystały atutu własnego boiska w meczach piłkarskich Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych. KKP Korona Kielce przegrał z Resovią Rzeszów 2:5, a Korona zremisowała 0:0 z TOP 54 Biała Podlaska.
Korona Kielce - TOP 54 Biała Podlaska 0:0

Korona: Marzec - Cheda (70. Tasarz) , Kwiatek, Zapała (60. Kaleta), Korcz - Smoleń, Uniat, Mokrzycki - Krzymieński, Pietrzyk (41. Mazur), Skrzyniarz (41. Śmieciński).

Podopieczni trenerów Cezarego Ruszkowskiego i Marka Mierzwy mieli dużo dogodnych sytuacji strzeleckich, ale brakowało skuteczności. To zadecydowało, że nie wygrali w sobotę, a mogli też przegrać, gdyż goście dobrze organizowali się przy wyprowadzaniu kontr i byli w nich bardzo groźni.

W pierwszej połowie bardzo dobrą okazję już w 15 minucie miał Piotrek Pietrzyk, ale z 5 metrów główkował w poprzeczkę. W 30 minucie sam na sam z bramkarzem gości wyszedł z kolei Paweł Smoleń, mające słabe warunki fizyczne golkiper z Białej-Podlaskiej zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny.

Po przerwie okazje na gole mieli z kolei Dawid Kwiatek, ale w 60 minucie głową posłał piłkę prosto w bramkarza, a w 72 i 73 dwukrotnie przed szansą z bliska stanął Mateusz Mazur, niestety bez efektu.

- Brakowało nam skuteczności, ale też zdecydowania pod bramką rywala. Szkoda - ocenił trener Cezary Ruszkowski.

KKP Korona - Resovia Rzeszów 2:5 (1:1), dla Korony Chudecki 18, Poński 68.

KKP Korona: Łodej - Zawierucha, Boszczyk, Olekszyk, Wojtal (50. Guz) - Wołczyk, Sinkiewicz (55. Cedro), Maik (61. Łata), Wychowaniec (48. Sornat) - Poński, Chudecki (48. Koszela).

Podopieczni trenera Rafała Stefańskiego prowadzili nawet 1:0 po uderzeniu Chudeckiego, ale między 32 a 46 minutą stracili aż cztery bramki ( w 34, 42, 44 i 46) i losy spotkania były już rozstrzygnięte.