Porażka Korony z Cracovią w Centralnej Lidze Juniorów (zdjęcia)

/SAW/
W meczu inaugurującym rozgrywki piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce uległa Cracovii 4:5 (1:2). Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 4:5 (1:2), Szmalec 25 z karnego i 60, Tekiel 47, Piotrowicz 68 - Surma 30, Słowiak 34, Panek 51 i 65, Chmielewski 90+1.

Korona: Karliński - Pietras, Mech, Merchut, Kobryń - Kowalczyk (46.Piotrowicz), Szmalec, Wychowaniec, Tekiel (67. Pańtak), Kmiecik (46. Laskowski) - Gawęcki (85. Słaby).

Mecz na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach był bardzo zacięty a otwarta gra z obydwu stron zakończyła się hokejowym wynikiem. Kielczanie mieli w drugiej połowie utrudnione zadanie, gdyż od 45 minuty musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce Artura Merchuta. Goście też złapali czerwień gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył w 80 minucie Piotr Mielcarek.

Korona objęła prowadzenie, ale potem musiała ciągle gonić wynik. W 90 minucie podopieczni trenera Michała Gębury mieli okazję na piątą bramkę, ale nie wykorzystał jej Hubert Laskowski, który trafił piłką prosto w bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później to Cracovia pokusiła się o zwycięskiego gola, gdy głową po rzucie rożnym wynik ustalił Chmielewski.

W Centralnej Lidze Juniorów oprócz Korony z województwa świętokrzyskiego grają jeszcze KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski i Juventa Starachowice.

W innych meczach: Wisła Kraków - Sandecja Nowy 4:3, Stal Rzeszów - Widok Lublin 3:3, Stal Mielec - Wisła Puławy 0:1, MKS KSZO Junior Ostrowiec - Stal Stalowa Wola 1:3, Górnik Łęczna - Juventa Starachowice 2:2.