Porażka Korony ze Stalą Mielec w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów, Korona Kielce przegrała w Woli Chorzelowskiej z broniącą się przed spadkiem Stalą Mielec 0:1

Stal Mielec – Korona Kielce 1:0 (0:0)

Korona: Krążek – Kunat, Pierzchała, Kowalczyk, Boszczyk – Sinkiewicz (71. Matuszewski, Wojsa, Borczyński (69. Chmielowiec), Gromulski (79. Czerwiak), Szałas – Poński.

Był to dla kieleckiej drużyny przedostatni mecz w sezonie. Jedyny gol padł w 68 minucie, gdy kielczanie nadziali się na kontrę i w ten sposób mogli jeszcze stracić kolejne bramki.

Sami też stworzyli kilka okazji i byli zespołem lepszym Dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał jednak Dawid Szałas (jeden przed przerwą, drugiej po zmianie stron), a piłka po strzale Piotra Pońskiego trafiła w poprzeczkę. Okazji nie wykorzystał też między innymi Hubert Wojsa.

- Przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy przegrać – przyznał trener kieleckiej drużyny Marek Mierzwa. – Inna sprawa, że mamy w zespole sporo kontuzji, gdyż wypadli nam: wcześniej Wiktor Długosz, a przed tym meczem Ernest Jopkiewicz i Szymon Klepacki. Nie pomagają też wielkie roszady w składzie, bo niektórzy zawodnicy, którzy wcześniej grali u nas, z konieczności musieli wspomóc czwartoligowe rezerwy – przyznał trener Mierzwa.

W ostatniej kolejce sezonu Korona podejmować będzie Motor Lublin. Mecz odbędzie się w sobotę, 3 czerwca o godzina 16 na stadionie przy ulicy Prostej.