Porażka koszykarzy Politechniki Świętokrzyskiej

kw
Trzecioligowi koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej przegrali w niedzielę z Siemaszką Piekary, ale zachowali trzecie miejsce w tabeli i szansę na awans.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Siemaszka Piekary 36:65 (12:12, 12:21, 4:9, 8:23).

Politechnika: Jastrząb 12, Cymbalak 8, Strzałka 7, Borowicki 4, Paluch 2, Nalepa 2, Kowalski 1, Głębicki, Osuch, Wytrych, Foltyn.

Tylko po pierwszej kwarcie meczu można było mieć nadzieję na powalczenie z wiceliderem z Piekar. Kolejne kwarty to zdecydowana przewaga podopiecznych byłego koszykarza UMKS Kielce, Łukasza Kasperca.

1. AGH Kraków 9 17 812:546
2. Piekary 9 17 745:511
3. Politechnika 10 16 621:613
4. Cracovia 8 12 599:459
5. Gorlice 8 11 590:713
6. Oświęcim 9 10 590:756
7. Wisła Kraków 9 10 448:807

W następnej kolejce: 16 stycznia, Gorlice - Politechnika.