Porażka koszykarzy UMKS Kielce w Pucharze Polski

/MAT/
Sławomir Stachura
Już w pierwszej rundzie swój udział w Intermarche Basket Cup, czyli Pucharze Polski zakończyli koszykarze UMKS Kielce. W środę wieczorem gracze Rafała Gila nieoczekiwanie ulegli w Krakowie beniaminkowi drugiej ligi, AZS AWF ggmedia.pl Kraków 67:72.

AZS AWF ggmedia.pl Kraków - UMKS Kielce 72:67, (29:22, 16:16, 14:15, 13:14)
UMKS:
Makuch 10, Fąfara 6, Osiakowski 5, Machowski 8, Król 15 - Bacik 3, Lewandowski 3, Busz 1, Miernik 8, Dryjański 6,

Początek meczu nie zapowiadał problemów. W trzeciej minucie kielczanie prowadzili już 9:4, ale od tego momentu stracili aż 11 punktów z rzędu i gospodarze do końca pierwszej połowy utrzymali przewagę, w która w pewnym momencie wynosiła już 14 "oczek" (38:24). Nasza drużyna nieoczekiwanie znowu miała problemy ze zbiórkami, słabiej wyglądał też kielecki obwód.

Lepiej było za to po przerwie, jednak prowadzenie nasza drużyna odzyskała dopiero na sześć minut przed końcem spotkania(akcja dwa plus jeden Pawła Bacika). Kielczanie nie utrzymali ostatecznie nieznacznej przewagi do końca spotkania, bo w ostatnich minutach znów zawodziła ich skuteczność. Szansę na rehabilitację kielczanie mają już w najbliższą sobotę. We własnej hali podejmować będą w meczu na szczycie inną krakowską drużynę, AZS AGH Alstom.