Porażka KSS Kielce w pierwszym dniu turnieju (video, zdjęcia)

Paweł KOTWICA
Marta Rosińska (na zdjęciu z piłką) rzuciła Ukrainkom 10 bramek, Katarzyna Grabarczyk aż 13, ale pozostałe zawodniczki KSS w sumie tylko sześć. Fot. Sławomir Stachura
Piłkarki ręczne KSS Kielce w pierwszym dniu 13. Międzynarodowego turnieju imienia Andrzeja Kowalczyka przegrały w Nowinach z ukraińską Galiczanką Lwów 29:31.
Memorial Andrzeja Kowalczyka

Memoriał Andrzeja Kowalczyka

KSS Kielce - Galiczanka Lwów 29:31 (14:19)

KSS: Kozieł, Wałcerz - Rosińska 10 (2), Młynarczyk 4, Grabarczyk 13, Pokrzywka 1, Drabik, Kot 1, Nowak, Łutaj.

Trener KSS Zdzisław Wąs nie mógł skorzystać z aż sześciu szczypiornistek: Liny Abramauskaite i Marii Giedroit (kadra Litwy) oraz Kingi Lalewicz, Katarzyny Stradomskiej, Małgorzaty Kawki i Agaty Kabały (kontuzje). W dodatku jego zawodniczki kompletnie zawaliły początek meczu - w 4 minucie przegrywały 0:5. Potem dobrą zmianę dała Karolina Wałcerz i przewaga Ukrainek nie powiększała się, a w końcówce spotkania zaczęła się zmniejszać. Skutecznej w całym meczu Katarzynie Grabarczyk i w drugiej połowie Marcie Rosińskiej (obie zdobyły w sumie aż 23 bramki z 29 KSS) zabrakło wsparcia koleżanek. Kielczanki miały nawet szansę na remis, ale osiem sekund przed końcem, przy stanie 29:30 Aleksandra Pokrzywka wyrzuciła piłkę w aut.

W sobotę turniej przenosi się do Suchedniowa, a w niedzielę do Kielc. Mecz rozgrywane są systemem 2 razy 25 minut.