Porażka KSS Kielce z Zagłębiem Lubin (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
Najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiego zespołu była Kamila Skrzyniarz, która zdobyła jedenaście bramek. Fot. Kamil Markiewicz
W meczu dwunastej kolejki PGNiG Superligi kobiet, szczypiornistki KSS Kielce uległy KGHM Metraco Zagłębiu Lubin 29:32 (12:13). Mimo porażki trzeba przyznać, że kielecki zespół zagrał na dobrym poziomie.

KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:32 (13:14)
KSS:
Wawrzynkowska, Staś - Skrzyniarz 11 (6), Paszowska 7, Drabik 3, Lalewicz 3, Syncerz 2, Woźniak 2, Grabarczyk 1, Grzesik, Kot, Młynarczyk.
Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz 1 - Byzdra 10 (5), Semeniuk-Olchawa 5, Bader 4, Załęczna 4, Jochymek 3, Paluch 2, Pałgan 1, Kobzar 1, Jelić 1.
Karne. KSS: 6/7. Zagłębie: 5/7. Kary. KSS: 8 minut (Syncerz - 4 min., Woźniak, Drabik - po 2 min.). Zagłębie: 12 minut (Paluch - 4 min., Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Załęczna, Jelić - po 2 min.).
Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Płock). Widzów: 140.
Przebieg: 1:0, 3:3, 3:5, 4:6, 5:7, 7:8, 8:10, 9:13, 11:14, 13:14, 14:16, 16:20, 18:21, 19:25, 21:26, 23:27, 25:28, 27:31, 29:32.

Od początku kielecki zespół toczył wyrównany bój z drużyną wicemistrza Polski. Jeśli nawet Zagłębiu udało się odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie, to kielczanki szybko odrabiały straty. W końcówce pierwszej połowy łubinianki powiększyły przewagę do trzech bramek, ale dzięki dwóm trafieniom z rzutów karnych Kamili Skrzyniarz i bramce Marzeny Paszowskiej, KSS na przerwę schodziło z bramkową stratą.

Po przerwie zespół gości szybko osiągnął przewagę, która w 48 minucie wyniosiła sześć bramek. Mimo takiej straty podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego grały swoje. W tej części spotkania dobrze zaprezentowała się bramkarka KSS Marta Wawrzynkowska, która obroniła kilka trudnych piłek. Ponadto w polu dobre zmiany dały Izabela Woźniak i Karolina Młynarczyk. Niestety, w wyniku prostych błędów, kieleckim szczypiornistkom nie udało się odrobić straty i przegrały to spotkanie 29:32.

- Zagłębie potrafiło wykorzystać nasze błędy w obronie i ataku. Myślę, że zagrałyśmy nawet lepszy mecz, niż w Lubinie (KSS zremisowało z Zagłębiem 25:25 - przyp. red.). Nasze przeciwniczki odskoczyły na kilkubramkową przewagę i ciężko było nam je dogonić - mówiła po meczu Kamila Skrzyniarz, rozgrywająca KSS.

W innych meczach: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Łączpol Gdynia 28:33 (16:18), Wypych 7, Waga 7 - Sulżycka 5, Koniuszaniec 5, Kulwińska 5, Andrzejewska 5, Duran 5, Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 22:20 (11:13), Strzałkowska 6, Skonieczna 4, Stanulewicz 4 - Cebula 6, Stachowska 4, Jaszczuk 4, SPR Lublin - Ruch Chorzów 36:20 (19:12), Wojtas 9, Repelewska 8 - Lanuszny 7, Jasinowska 4, AZS Politechnika Koszalin - Start Elbląg 30:27 (16:18), Matuszczyk 12, Dworaczyk 7 - Wolska 5, Szymańska 4, Białoszewska 4, Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra - mecz w czwartek.