Porażka KSSPR Końskie w meczu na szczycie

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie przegrało z AZS AWF Biała Podlaska.

KSSPR Końskie - AZS AWF Biała Podlaska 26:32 (11:16)

KSSPR: Wnuk, Szot, Kucharczyk - Jakubowski 1, Sękowski, Walewski 2, Maleszak 2, Pilarski, Rurarz 3, Matyjasik 9 (6), Mastalerz 1, T, Napierała 3, Gasin 5.

W meczu trzeciej (KSSPR) i drugiej (AZS AWF) drużyny ligi wyraźnie lepsza ta druga.

Gospodarze zagrali bez Sebastiana Smołucha i Krzysztofa Bernackiego. Akademicy prowadzili od początku do końca meczu, przeważając praktycznie w każdym elemencie. Dobrze prezentowali się w obronie, wyprowadzali skuteczne kontrataki, spokojnie i zespołowo grali w ataku pozycyjnym. W 4 minucie było 1:4, w 17 - 4:9. Konecczanie poderwali się, doprowadzając w 21 minucie do wyniku 8:10, ale końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do gości.

Na początku drugiej połowy zawodnicy KSSPR zmobilizowali się na tyle, że w 34 minucie, po golu Artura Rurarza, było tylko 15:17. Ale odpowiedź AZS AWF znów była natychmiastowa, w 43 minucie zrobiło się 16:23 i nasza drużyna już nie potrafiła w znaczący sposób zmniejszyć straty.