Porażka Mieszkowa Brześć w ważnym meczu

SEHA
Piłkarze ręczni Mieszkowa Brześć, rywale Vive Tauronu Kielce w 1/8 Ligi Mistrzów, przegrali ważny mecz w lidze południowowschodniej SEHA. W Zagrzebiu przegrali z zespołem Prvo plinarsko drustvo.

HC Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb – Mieszkow Brześć 28:24 (14:15)

Mieszkow: Pesić (5/26), Patocki (1/2), Charapenka (1/7) – Babiczew 3/3, Kristopans 6/7, Kamyszik, Nikulenkow, Stojković 6/8 (2/2), Tiumiencew 6/8, Atman 1/4, Szumak, Vukić, Baranow 1/2, Razgor 1/2, Selwasiuk, Szyłowicz 0/3.

Zespół z Brześcia zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach (prowadzi MVM Veszprem, przed Vardarem Skopje i Ppd Zagrzeb), a wygrana w Zagrzebiu przedłużała jego szanse na awans na trzecie miejsce i uniknięcie w półfinale play off zespołu z Veszprem. Pierwsza połowa przedłużała te nadzieje. Świetnie w zespole gości grał były obrotowy zespołu z Kielc, Rastko Stojković, który zdobył w tym czasie 5 bramek. W 18 minucie mistrzowie Białorusi prowadzili 10:7. Wtedy w ich grze nastąpił pierwszy przestój i Chorwaci doprowadzili do remisu 10:10.

Początek drugiej części znów z lekką przewagą Mieszkowa, który w 43 minucie wygrywał 22:20. Jednak świetnie w bramce zespołu z Zagrzebia zaczął bronić Ivan Stevanović (w całym meczu 46 % skuteczności) i okres między 43 a 55 minutą drużyna z Brześcia przegrała 1:7, co rozstrzygnęło mecz.

Ostatni mecz rundy zasadniczej Mieszkow rozegra 12 marca, podejmując Vardar Skopje.

Mecze Vive Tauron - Mieszkow, których stawką będzie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, odbędą się 19 marca w Brześciu i 26 marca w Kielcach.