Porażka Młodej Korony 0:3 w Bytomiu z Polonią

/SAW/
Drużyna Młodej Ekstraklasy Korony przegrała z Polonią w Bytomiu.
Drużyna Młodej Ekstraklasy Korony przegrała z Polonią w Bytomiu. Fot. Sławomir Stachura
W meczu 18 kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze Polonii Bytom pokonali Koronę Kielce 3:0 (2:0). Bramki zdobyli: Robert Wojsyk w 19 min i 38, oraz Mateusz Przybyszewski 52.

Włodzimierz Gąsior, trener Korony:

- Do naszego zespołu doszło wielu młodych zawodników przed tą rundą, dla których są to pierwsze mecze na tym poziomie rozgrywek, a zespół Polonii gra w podobnym składzie od dłuższego czasu. Ich ogranie było dzisiaj widać.

W meczu 18. kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze Polonii Bytom pokonali Koronę Kielce 3:0 (2:0). Jesienią wygrali w Kielcach w jeszcze wyższym stosunku - 5:1.

Bytomianie mają chyba patent na Koronę w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, bo wygrywają z nią regularnie. W minionym sezonie też zwyciężyli w obu spotkaniach.

W sobotę gospodarze załatwili sprawę w 52 minuty. Najpierw dwukrotnie pokonał Pawła Mecha grający w końcówce sobotniego meczu na Arenie Kielc Robert Wojsyk, a wynik ustalił tuż po przerwie Mateusz Przybyszewski. Kielecki zespół miał też okazje, w pierwszej połowie Dawid Janczyk, a po przerwie Maciej Strożak i Bartosz Papka, ale szkoleniowiec kielczan Włodzimierz Gąsior obiektywnie przyznał, że gospodarze mają lepszy zespół i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Wyróżnił tych zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem.

- Piotrek Malarczyk, Artur Cebula, Jakub Bąk to na pewno ci, którzy się wyróżniali w naszej drużynie i nie odstawali umiejętnościami. Dawid Janczyk? Na pewno drzemią w nim spore umiejętności, ale na razie musi nadrabiać zaległości, bo miał długą przerwę w grze. Myślę, że z każdym jego meczem powinno być lepiej - ocenił trener Gąsior.

W innych meczach: Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:0, GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 0:0, Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2 (2:0), Ceglarz 10, Ostrowski 44, Radzio 60 - Burliga 65, 89; Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1 (Diaz 21, Madej 82 - Kamiński 81), Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, Lech Poznań - Cracovia, Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin - mecze w poniedziałek. ,

Najlepsi strzelcy: 9 - Duda (Lechia), Teodorczyk (Polonia W), 7 - Ceglarz (Widzew), Efir (Legia), Wolski (Legia), 6 - Chrapek (Wisła), Milenković (Polonia B.), Pawłowski (Jagiellonia), Pieczara (Bełchatów).

W następnej kolejce, 20.03: Cracovia - Korona.