Porażka piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce

(PK)
Tomasz Fąfara
W zaległym meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska pokonał AZS UJK Kielce.

Grunwald Ruda Śląska – AZS UJK Kielce 31:23 (14:10)

AZS UJK: Barański, Duda – Dobrowolski, Grzesik 1, Papaj 1, Chrząszcz, Curyło 1, Boszczyk 7, Kutwin 6 Wójcik 2, Kumański 1, Hady 3, Dylewicz 1, Wojda.

Gdyby nie „przespany” początek meczu (4:0 dla Grunwaldu) i końcówka spotkania, w której kielczanie popełnili sporo błędów i dali Ślązakom powiększyć zwycięstwo, AZS UJK wywiózłby z Rudy Śląskiej lepszy wynik. Po po pierwszych minutach „akademicy” ogarnęli swoją grę i przez kolejnych 40 minut prowadzili wyrównaną walkę z jednym z kandydatów do awansu. W 18 minucie było 7:5, a w 48 wciąż tylko 23:20. – Było za dużo błędów własnych, w końcówce zabrakło koncentracji – analizował trener gości, Tomasz Błaszkiewicz.