Porażka rezerw Vive Tauronu Kielce w Białej Podlaskiej

PK
Anna Benicewicz-Miazga
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AWF Biała Podlaska pokonał Vive Tauron II Kielce.

AZS AWF Biała Podlaska - Vive Tauron II Kielce 27:25 (14:14)

Vive Tauron II: Markowski, Baran - Telka 3, Bulski 1, Vujović 6, Kogutowicz, Grabowski 4, Bernacki 1, Siedlarz 5, Bis 4, Ciołak 1.

Do 40 minuty spotkanie było bardzo zacięte, obie drużyny grały z dużym zaangażowaniem, a prowadzenie przechodziło z rąk do rak, choć zwykle nie przekraczało jednej bramki. Potem sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść akademików. Najpierw odskoczyli oni na dwie bramki, a w 53 minucie odskoczyli oni na trzy bramki (24:21). Kielczanie zdołali dociągnąć do remisu 24:24, ale gospodarze odpowiedzieli trzema bramkami z rzędu (57 minuta, 27:24) i naszemu zespołowi zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Natomiast remis w meczu MTS Chrzanów z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski sprawił, że kielczanie ostatecznie utrzymali się w pierwszej lidze, nie grożą im baraże.