Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec w Krakowie w meczu Ligi Siatkówki Kobiet

MIR
W meczu Ligi Siatkówki Kobiet KSZO Ostrowiec przegrał w Krakowie z Trefl Proxima.

Trefl Proxima Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:22, 25:21, 25:14)
Proxima: Talas 3, Clement 12, Paszek 10, J. Łukasik 13, Brzezińska 2, Pavan 9, Kulig (libero) oraz Słonecka 4, Budzoń, Szymańska i M. Łukasik 1.
KSZO: Wojtowicz 9, Biedziak 2, Miros 10, Skrzypkowska 10, Soter 2, Łyszkiewicz 7, Pauliukouskaya (libero) oraz Szałankiewicz 2, Stroiwąs 1, Wańczyk, Gryka i Markiewicz (libero).

Ostrowieckie siatkarki przegrały w Krakowie i nadal musza bronić się przez strefą barażową. W dwóch pierwszych setach ostrowiecki zespół prowadził równorzędną walkę z gospodyniami, ale wyraźnie przegrywał końcówki setów. Po przerwie było jeszcze gorzej, bo Trefl prowadził już 19:10 i wysoko wygrał ostatnią partię meczu. Krakowianki odniosły więc piąte z rzędu zwycięstwo, a KSZO nadal musi walczyć o unikniecie baraży których stawka będzie utrzymanie się w Lidze Siatkówki Kobiet.

Początek pierwszego seta należał do gospodyń, które prowadziły już 5:1, potem 10:6, ale skuteczne ataki Justyny Wójtowicz i Anny Miros oraz blok Kolety Łyszkiewicz pozwoliły zniwelować stratę i był remis `11:11. As serwisowy Magdaleny Soter dał KSZO kolejny remis (13:13), a kolejne ataki Wojtowicz i blok Marty Biedziak dały ostrowieckiemu zespołowi prowadzenie (14:17 i 16:18). Potem było już jednak coraz gorzej, a skuteczne ataki najlepszej zawodniczki meczu, Justyny Łukasik zadecydowały o wygranej Trefla.
Bardzo podobny przebieg miał drugi set, na początku którego znowu prowadziły gospodynie, ale KSZO doprowadził do remisu (10:10). Ataki Natalii Skrzypkowskiej i Łyszkiewicz pozwoliły ekipie KSZO wyjść na prowadzenie (11:12), ale kilka błędów własnych i ataki gospodyń, dały krakowskiej drużynie prowadzenie (21:16). Ostrowczanki walczyły do końca, ale góra były gospodynie.
Ostatni set to już zdecydowana dominacja gospodyń, które wygrały do 14.