Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec w meczu OrlenLigi (WIDEO, zdjęcia)

red
Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały we własnej hali z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3
(21:25, 16:25, 17:25)

KSZO: Brzóska 9, Polak 2, Stroiwąs 4, Ściurka 12, Kapturska 6, Soter 2, Pauliukouskauya (libero) oraz Szałankiewicz I1, Szpak 1, Jocić 1, Thaka 1, Piotrowska 1.

BKS: Pencova 10, Skrzypkowska 10, Mikyskova 6, Gryka 5, Moskwa 7, Mucha 13, Wojtowicz (libero) oraz Wańczyk 2.

Nie tak miał wyglądać ostatni przed własną publicznością mecz siatkarek KSZO w rundzie zasadniczej. Ostrowczankom potrzebne były punkty, aby uniknąć gry w barażach, ale w sobotę nie miały wiele do powiedzenia w konfrontacji z bardzo dobrze dysponowanym zespołem z Bielska-Bałej. Tylko w pierwszym secie gra KSZO mogła się podobać a kibice mogli liczyć na korzystny wynik. W dwóch kolejnych odsłonach gospodynie stanowiły jedynie to dla niepokonanych od pięciu kolejek rywalek. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej KSZO zagra w Turuniu z..., ale nawet zwycięstwo za trzy punkty nie gwarantuje uniknięcia baraży.

W pierwszym secie gra obu drużyn falowała, ale to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego "odskakiwały" na kilka punktów. Po ataku Magdaleny Soter KSZO prowadził 9:6, ale chwilę później było 10:10. Dobra gra w ataku przyniosła gospodyniom kilka kolejnych punktów i było 16:11. I to był koniec dobrej gry KSZO. Rywalki za chwile wyrównały, a potem wyszły na prowadzenie, którego juz nie oddały do końca seta.

Dwa kolejne sety były właściwie ...bez historii. Po wyrównanym początku drugiej partii (3:3), gospodynie zupełnie oddały pole i BKS zdobył 10 punktów z rzędu rozstrzygając praktycznie losy tej partii. pod rząd. Podobnie było w ostatnim secie, kiedy, nie tak wyraźnie, ale cały czas prowadziły zawodniczki z Bielska.