Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec w Muszynie

Rafał SOBOŃ
Siatkarki KSZO Ostrowiec uległy w Muszynie miejscowemu zespołowi Polskiego Cukru Muszynianka 1:3 (25:13, 22:25, 25:16, 25:19). Pomarańczowo - czarne urwały wiceliderowi jednego seta.

Pierwszą partie zdecydowanie lepiej rozpoczęły siatkarki Muszynianki, by po kilku akcjach pewnie prowadzić z ekipą pomarańczowo - czarnych 5:1. Ostrowczanki jak zwykle grały ambitnie, jednak na pierwszą przerwę techniczna to rywalki schodziły z pięcioma oczkami przewagi (8:3). Przy stanie 10:6 gospodynie pokazały swoja moc i zdobyły pięć punktów z rzędu, by na drugą przerwę techniczną zejść prowadząc aż dziewięcioma punktami (16:7). Tak duża przewaga nie mogła już zostać zniwelowana przez zespół z Muszyny, który wygrał 25:13, a cały set trwał jedynie 19 minut.

Drugiej odsłony meczu ostrowczanki już nie przespały i do momentu 4:3 prowadziły wyrównaną walkę z przeciwniczkami. Te jednak szybko odskoczyły na kilka oczek i to one miały przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego grały swoją najlepszą siatkówkę, co przełożyło się na wynik i ostrowczanki najpierw doprowadziły do remisu po 14, by na drugą przerwę techniczną zejść z przewagą dwóch oczek. Ostrowczanki lepiej wytrzymały końcówkę seta i już nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa w tej partii do 22.

Trzeci set to zacięta walka z obu stron, jednak to przyjezdne schodziły zwycięskie na pierwszą przerwę techniczną (5:8). Na drugą z przewagą czterech oczek schodziły już gospodynie, które nie oddały już pola gry ekipie KSZO wygrywając 25:16.

Czwarta partia to walka o każdy punkt do pierwszej przerwy technicznej, na która z minimalną przewagą schodziły siatkarki Muszynianki. Później obraz meczu nie zmienił się i na druga przerwę również rywalki ostrowczanek schodziły z jednym punktem przewagi. Tej nie oddały już do końca seta i mimo walki KSZO, to miejscowe wygrały partię do 19 i całe spotkanie 3:1.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec 3:1 (25:13, 22:25, 25:16, 25:19)