Porażka siatkarek KSZO Ostrowiec z Impelem Wrocław 1:3

(mir, SAW)
W meczu 14 kolejki ORLEN Ligi, siatkarki KSZO przegrały w Ostrowcu Świętokrzyskim z Impelem Wrocław 1:3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław 1:3 (23:25, 29:27, 15:25, 16:25)

KSZO Ostrowiec - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 29:27, 15:25, 16:25)

KSZO: Polak 3, Brzóska 22, Kapturska12, Ściurka 12, Soter 3, Piotrowska 6, Pauliukouskaya (libero) oraz Strójwąs 6, Szałankiewicz, Szpak, Thaka 2.

Impel: Hancock 6, Konieczna 6, Mędrzyk 7, Courtney 12, Ptak 12, Kąkolewska 7, Sawicka (libero), Kassanyiova 9, Kaczor 16, Bałucka.

MVP meczu: Macha Hancock (Impel).

Sędziowali: Janusz Cyran i Bogumił Sikora (obaj Bielsko-Biała). Widzów: 550.

Przebieg: I set: 3:0, 6:6, 14:13, 18:18, 23:25; II set: 4:1, 4:5, 17:11, 23:23, 29:27; III set: 2:6, 12:15, 15:25, IV set: 5:4, 10:20, 16:25.

Ostrowieckie siatkarki nie sprostały trzeciej drużynie w tabeli Orlen Ligi, ale zapewniły kibicom solidną dawkę emocji. Pierwszy set, rozpoczęty przez KSZO prowadzeniem 3:0 był bardzo wyrównany, ale prawdziwe emocje przyszły w drugim secie. Gospodynie od początku prowadziły, bardzo dobrze broniły i prowadziły już 19:12, ale rywalki doprowadziły do remisu (23:23). Gospodynie w pięknym stylu obroniły trzy setbole, by ostatecznie wygrać 29:27.

Trzeci set był już dla drużyny z Wrocławia, choć gospodynie walczyły dzielnie do stanu 12:15. Wrocławianki zdecydowanie dominowały też w ostatnim secie.

KSZO pozyskał przyjmującą Katarzynę Szałankiewicz, która już zagrała w meczu. Podpisał też umowę z serbską atakującą Aleksandrą Jocic, ale jeszcze nie zagrała, gdyż klub nie zdążył potwierdzić jej do gry.